Wielki Finał AP EXPERT 2017

, 20 września 2017, 15:13

Ubiegły weekend dla 100 klientów Auto Partner SA, biorących udział w promocji AP EXPERT 2017, minął pod znakiem Wielkiego Finału. Dni te to zarówno rywalizacja, jak i motoryzacyjne wrażenia na torze Autodrom Słomczyn, a także wystawna wieczorna gala.

Finaliści promocji, zarówno polskiej, jak i międzynarodowej edycji, przybyli w piątek, 15 września, do podwarszawskiego hotelu Holiday Inn w Józefowie. O godzinie 15:00 wszyscy przystąpili do Finału Teoretycznego, czyli testu wiedzy, który składał się z 30 pytań o tematyce związanej z mechaniką i elektromechaniką samochodową. W sobotni poranek, tuż przed samym wyjazdem na tor rajdowy, ogłoszona została najlepsza dziesiątka, która zakwalifikowała się do Finału Praktycznego.

Ciekawe i wymagające zadania zostały przygotowane przez  partnerów akcji. Niezależnie jednak od faktu zakwalifikowania się do Finału Praktycznego, wszyscy goście zaproszeni przez Auto Partner SA udali się na Autodrom Słomczyn, gdzie zorganizowany został dla nich specjalny, motoryzacyjny event.

Wśród atrakcji przewidzianych dla uczestników znalazł się lot jednym z trzech śmigłowców Robinson R44. Nie tylko kolor śmigłowca miał znaczenie dla klientów, ale i jego pilot. Każdy z trzech pilotów proponował inny poziom adrenaliny – od spokojnego lotu zapoznawczego, do pokazu na czym polegają przeciążenia i bezwładne spadanie. Nie był to jednak koniec, bo zaraz za ogrodzonym terenem Autodromu zlokalizowana została trasa off-roadowa dla specjalnie na ten dzień przygotowanych motocykli crossowych, quadów oraz buggy. W strefie rajdowej przygotowanych zostało 6 samochodów rajdowych z pełnym wyposażeniem sportowym. Dla klientów atrakcja zaczynała się już przy wsiadaniu do samochodu z klatką zabezpieczającą, fotelem kubełkowym oraz zapięciem w trzypunktowe pasy. Potem za kierownicą BMW E46, Subaru Imprezy czy Hondy Civic Type R testowali swoje możliwości na torze pod czujnym (lecz na dużo pozwalającym) okiem instruktora. Po zejściu z realnego toru można było przesiąść się w wirtualną rzeczywistość i skorzystać z symulatorów jazdy samochodem sportowym, off-roadowym czy motocyklem sportowym. Wskoczyć można było w rzeczywistość 5D, w bajkowych klimatach, a także sprawdzić swój refleks i poczuć, jak to jest przy zderzeniu. Nie zabrakło również strefy targowej z atrakcjami na stanowiskach dostawców. Klienci mieli czas zajrzeć do każdego, porozmawiać o dostępnym asortymencie i otrzymać różnego typu upominki. Strefa zlokalizowana był w sercu stworzonego miasteczka, więc cały czas cieszyła się dużym powodzeniem wśród zwiedzających.

Po pełnych wrażeń i podnoszących poziom adrenaliny przeżyciach, w okolicach 18:00 uczestnicy powrócili do hotelu. Tam o godzinie 19:45 rozpoczęła się Wielka Gala Finału AP EXPERT. I wtedy właśnie nastąpił ten najważniejszy i najbardziej wyczekiwany moment całego weekendu – ogłoszenie, kto w 2017 roku wywalczył tytuł „Wybitny Wśród Ekspertów” i otrzymał nagrodę główną – samochód osobowy Audi A4 Limousine. Zaszczytny tytuł oraz prestiżową nagrodę w tym roku zdobyła firma P.U.H. Auto-Naprawa-Ostrowski, w której imieniu do rywalizacji stanął pan Mariusz Ostrowski.

Jednak nie tylko dla pierwszego miejsca przewidziana została nagroda – zdobywca drugiego miejsca Wielkiego Finału otrzymał samochód SEAT Ibiza, natomiast firma, która uplasowała się na pierwszej pozycji Małego Finału wygrała motocykl Yamaha YZF-R 125. Oprócz nagród rzeczowych, dziesiątce finalistów wręczone zostały bony na zakup wyposażenia warsztatowego z oferty Auto Partner SA.

Kolejne miejsca zajęli reprezentanci firm:

Wielki Finał

1 miejsce: P.U.H. AUTO-NAPRAWA-OSTROWSKI – Mariusz Ostrowski,

2 miejsce: AUTOMAX – Jacek Bagiński,

3 miejsce: AUTO-BOGUS BOGUS WIESŁAW – Łukasz Bogus,

4 miejsce: SABAT Sp. z o.o. – Dariusz Winiarski,

5 miejsce: FIRMA „DAVE”  – Dawid Śmietana.

Mały Finał

1 miejsce: TIP-TOP PIOTR ZIÓŁKOWSKI – Krzysztof Grudzień,

2 miejsce: ADAM-SERWIS ADAM SOBISZ – Damian Sobisz,

3 miejsce: MOTO SERVICE WORWA SP. J. SKLEP MOTORYZACYJNY – Mariusz Szewczyk,

4 miejsce: SERWIS SJ Ł. KONEWECKI, D. ŁUKASIEWICZ S.C. – Krzysztof Winkler,

5 miejsce: AUTO SERWIS DAWJAN – Dawid Dziewa.

 

W międzynarodowej edycji AP EXPERT INTERNATIONAL pierwsze miejsce zajął uczestnik ze Stanów Zjednoczonych – Bernard Tripp, który wyjechał z nagrodą – bonem o wartości 5 000 euro.

Zwycięzców poproszono na scenę, gdzie uroczyście wręczono nagrody. Wszystkim osobiście pogratulował oraz podziękował za udział i zaangażowanie w akcję Prezes Zarządu Auto Partner SA – Aleksander Górecki. Po uroczystej kolacji nadszedł czas na artystyczną część wieczoru. O dobry nastrój i rozładowanie napięcia zadbał Kabaret Smile, m.in. ze specjalnie przygotowanym na tę okazję skeczem. Kolejne godziny gali minęły w muzycznej atmosferze.  Pomimo tak emocjonującego dnia za sobą, gościom nie brakowało energii by wspólnie bawić się na do późnych godzin nocnych.

Auto Partner SA już teraz zachęca do udziału w przyszłorocznej edycji AP EXPERT.

 

Partnerami tegorocznej edycji AP EXPERT 2017 byli:

Partnerzytytularni: Bosch, Castrol, ZF [SACHS LEMFÖRDER TRW]

Partnerzygłówni: Continental ContiTech, Delphi, Febi, Textar, Valeo, Magneti Marelli, NRF, RUVILLE,  SKF, MEYLE, MaXgear, RYMEC, NK, Breck

Partnerzytechniczni: Philips, Kolbenschmidt Pierburg, Bilstein, Quaro, Blue Print, Dayco, Vernet, Sasic, TEDGUM

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

KrystP, 20 września 2017, 17:05 4 -4

ale rozmach. chyba warto powalczyc. czy trudno sie dostac do finalu ???

Odpowiedz

iglotkz, 20 września 2017, 22:58 6 -2

Naprawdę warto :)

Odpowiedz

pejter, 20 września 2017, 22:10 5 -4

Tylkopatrzeć jak profile zaczną ich kopiować.
Na razie to ich dyrektorzy wzywają AP od głupich ale już niedługo chyba ich duży zabolą

Odpowiedz

JacekF, 22 września 2017, 2:05 2 -2

Najlepsza edycja. Coś pięknego moc tam być. Gratulacje dla Pana Mariusza.

Odpowiedz