Targi Techniki Motoryzacyjnej (TTM 2024) już za kilka dni

27 marca 2024, 9:56

„Czas naprawić motoryzację” to hasło przewodnie tegorocznych Targów Techniki Motoryzacyjnej (TTM), które odbędą się w dniach 4-7 kwietnia w Poznaniu. To stworzone z myślą o branżowych profesjonalistach wydarzenie tradycyjnie będzie towarzyszyć samochodowej wystawie Poznań Motor Show. Nasz portal objął patronat medialny nad TTM.

Targi Techniki Motoryzacyjnej 2024

Targi Techniki Motoryzacyjnej to największe i najważniejsze w naszej części Europy wydarzenie skierowane do właścicieli i pracowników warsztatów samochodowych (mechaników i elektryków), stacji obsługi i kontroli pojazdów, myjni samochodowych, rzeczoznawców i diagnostów, właścicieli i pracowników sklepów i hurtowni części i wyposażenia warsztatów, komisów i wypożyczalni, zarządców flot pojazdów, firm transportowych i wszystkich, którzy w swojej codziennej pracy potrzebują specjalistycznego sprzętu z zakresu techniki motoryzacyjnej.

Targi TTM od zawsze były nakierowane na zaprezentowanie pełnego przekroju technicznej strony motoryzacji, czym różniły się np. od targów organizowanych przez dystrybutorów części, planowanych z myślą o węższej grupie zawodowej. W tegorocznej imprezie ma wziąć udział ok. 300 wystawców. Organizatorzy spodziewają się ok. 20 tys. odwiedzających.

Sprawdźcie naszą relację z poprzedniej edycji targów TTM w 2022 r. >>>

Wydarzenia towarzyszące targom TTM 2024

Stoiska targowe i ekspozycja produktów to tylko jeden element Targów Techniki Motoryzacyjnej. W trakcie trwania imprezy odbywają się także wydarzenia towarzyszące. Tegoroczną nowością będzie Forum Motoryzacyjne, w trakcie którego odbędzie się debata o przyszłości motoryzacji (5 kwietnia), a także panele dyskusyjne, merytoryczne warsztaty, pokazy i konkursy.

W programie forum znalazły się punkty takie jak:

  • Diagnostyka – czyli dyskusja nad rolą liczników cząstek stałych, badaniami technicznymi i kalibracją urządzeń diagnostycznych
  • Bezpieczeństwo – czyli debata nad wpływem stanu technicznego pojazdu na BRD, tachografami G2V2, bezpieczeństwem biernym oraz pojazdami autonomicznymi
  • Analiza – która na tapet weźmie przyczyny wypadków, a także jaki wpływ mają zmiany konstrukcyjne i tuning pojazdu w odniesieniu do warunków technicznych.

Targi będą także areną finału 30. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej. Już po raz 30. uczniowie szkół samochodowych będą sprawdzać się w testach wiedzy teoretycznej i praktycznej. W trakcie TTM zapadną również rozstrzygnięcia XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Mistrzostwa Mechaników to projekt edukacyjny gromadzący licznych partnerów i ekspertów. Firmy z branż motoryzacyjnej, edukacyjnej czy IT, dbają o edukację uczestników Mistrzostw dostarczając materiały szkoleniowe i przygotowując konkurencje praktyczne.

Dodatkową atrakcją i nieodłącznym elementem targów jest także tzw. „Żywy Warsztat”, czyli interaktywna wystawa urządzeń warsztatowych, pozwalająca na sprawdzenie ich działania w praktyce.

W czasie 4 dni targów nie zabraknie emocji i możliwości bezpośredniego kontaktu z ekspertami i przedstawicielami czołowych marek branży motoryzacyjnej.

Targi Techniki Motoryzacyjnej odbędą się wraz z targami Poznań Motor Show na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 4-7 kwietnia 2022 r. Portal MotoFocus.pl jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!