Akademia Quartz dla ekspertów branżowych

5 czerwca 2023, 15:11

Blisko 100 mechaników, przedstawicieli niezależnych warsztatów motoryzacyjnych w dniach 29-30 maja wzięło udział w szkoleniu Akademia Quartz Professional. To pierwsza edycja tego programu dedykowana ekspertom branżowym. Wydarzenie stanowi rozwinięcie znanej formuły, która od ponad trzech lat jest wykorzystywana w kształceniu uczniów i studentów kierunków mechanicznych.

Akademia Quartz

Najważniejszym punktem spotkania było interaktywne szkolenie i quiz dla uczestników prowadzony przez Adama Klimka, najpopularniejszego mechanika w Polsce i Andrzeja Husiatyńskiego, eksperta TotalEnergies. Po sesji obejmującej 10 zagadnień – omówienie każdego kończyło się rundą pytań – trzem najlepszym uczestnikom wręczono nagrody specjalne, a wszyscy otrzymali firmowe upominki z logo TotalEnergies oraz certyfikaty z autografem Adama Klimka.

Zainteresowanie szkoleniem było widoczne jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia. W opinii uczestniczących w nim mechaników szkolenie pozwoliło usystematyzować oraz rozbudować dotychczasową wiedzę. Akademia Quartz Professional była dla wszystkich okazją do wymiany doświadczeń i rozmów o produktach olejowych, rynku i motoryzacji. Dodatkowo wieczorem odbyła się integracja mająca na celu lepsze poznanie się uczestników.

– Tego typu spotkania mają na celu ugruntowanie wiedzy technicznej, poprzez zwrócenie uwagi na to, jak istotną rolę pełnią środki smarne w motoryzacji oraz jak rygorystyczne normy muszą spełnić, aby sprostać olbrzymiemu postępowi technologicznemu i rygorystycznym wymaganiom współczesnych silników. Dla nas jako organizatorów niezwykle cenne są także wrażenia mechaników. Patrząc po zebranych uczestnikach, były one bardzo pozytywne – przekazuje Stefan Przeniosło, dyrektor marketingu TotalEnergies Marketing Polska.

Wśród uczestników przeważały opinie, że interaktywna formuła, w ramach której mogą na bieżąco weryfikować swoją wiedzę i rywalizować o nagrody wciąga i jest atrakcyjniejsza od zwyczajnych szkoleń czy prezentacji. Każdy z mechaników doskonale orientuje się w podstawach doboru środków smarnych, jednak informacje o najnowszych technologiach olejowych przekazywane bezpośrednio od producenta w tak przystępnej formie są bardzo cenne.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 5 czerwca 2023, 15:27 0 0

czy jest coś na czym p Klimek się nie zna? On jak Hołek - expert od wszystkiego.

Odpowiedz