Poznaliśmy uczestników krajowego finału międzynarodowego konkursu dla młodych mechaników

10 maja 2023, 11:47

Konkurs, o którym mowa to Young Car Mechanic pod patronatem Fundacji Inter Cars. Krajowy finał 7. edycji tego konkursu będzie miał miejsce w dniach 20-21.05.2023. Ogłoszona została lista szkół, które wezmą udział w tegorocznym finale.

 

Konkurs Young Car Mechanic

Czym jest konkurs Young Car Mechanic?

Europejski konkurs Young Car Mechanic jest szansą dla uczniów techników i branżowych szkół samochodowych na zbudowanie własnej ścieżki kariery opartej o pasje i zainteresowania związane z mechaniką i mechatroniką samochodową. Celem Young Car Mechanic jest również budowanie w społeczeństwie pozytywnego wizerunku zawodu mechanika samochodowego, podnoszenie kompetencji, a także znalezienie młodych talentów tego sektora branży motoryzacyjnej.

W finale wezmą udział uczniowie z 10 szkół

Do krajowego finału tegorocznej edycji konkursu dostało się dziesięcioro uczniów z poniższych szkół:

– Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu
– Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Częstochowie
– Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Radzyniu Podlaskim
– Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie
– Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie
– Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu
– Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu
– Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu
– Zespół Szkół nr 7 w Katowicach
– Zespół Szkół Politechnicznych w Śremie

Dziesiątka finalistów zawalczy o tytuł najlepszego młodego mechanika w Polsce oraz o szansę na reprezentowanie naszego kraju na arenie międzynarodowej. Dla każdego z finalistów Fundacja Inter Cars ufundowała nagrody w postaci jednorazowego stypendium w wysokości 1000 zł na rozwój talentów i zainteresowań każdego z uczniów. Najlepsze 3 osoby, które znajdą się na podium krajowej edycji konkursu, otrzymają od Fundacji także iPady PRO.

– Fundacja Inter Cars od początku swojego działania wspiera rozwój młodych ludzi zainteresowanych motoryzacją. Prowadzimy autorski program stypendialny Akcelerator skierowany do uczniów techników i szkół branżowych, wspieramy studentów kierunków technicznych, więc nasze zaangażowanie w konkurs Young Car Mechanic jest naturalnym krokiem w rozwoju naszych działań. Chcielibyśmy docenić zaangażowanie młodych ludzi poprzez ufundowanie im stypendium, a dodatkowo dać im szansę na rozwój swoich pasji i zainteresowań. – mówi Katarzyna Orlikowska, koordynatorka programów stypendialnych w Fundacji Inter Cars

Tegoroczny, 7. krajowy finał zorganizowany zostanie w dniach 20-21 maja w Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 w Warszawie przy ulicy Szczęśliwieckiej 56.

Konkurs wspierany jest przez wiodących dostawców i producentów części. Sponsorami konkursu są: Bosch, Continental, Elring, Febi, Mann-Filter, Meyle, Schaeffler, Shell, Varta oraz ZF Aftermarket.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!