Wystartował konkurs dla młodzieży ze szkół motoryzacyjnych – AUTOFACHMAN

22 lutego 2023, 11:00

AUTOFACHMAN to ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół kształcących przyszłych mechaników samochodowych. Właśnie ruszyły eliminacje w formule online, które wyłonią najlepszych zawodników z poszczególnych szkół.

Ruszyły eliminacje do konkursu AUTOFACHMAN

W etapie eliminacyjnym, który potrwa do 26 marca wykorzystane zostaną dostępne na stronach MotoFocus – Treningi Wiedzy – zawierające zbiór pytań technicznych, przygotowanych przez ekspertów z wiodących firm na rynku części i napraw samochodowych. Uczniowie, którzy uzyskają największą liczbę punktów w pojedynczym treningu awansują do kolejnego etapu konkursu. Mogą przechodzić trening wielokrotnie, ponieważ komputer każdorazowo losuje pytania z bazy zawierającej ich ponad 1300. Prawdopodobieństwo wylosowania dwa razy takiego samego zestawu pytań jest minimalne.

Spotkanie inaugurujące konkurs AUTOFACHMAN, fot. Starostwo Pszczyńskie.

Po zakończeniu eliminacji, odbędzie się I etap konkursu, który również zostanie przeprowadzony w formule online. W finale (9 maja 2023 r.) rywalizować będzie dziesięć najlepszych dwuosobowych zespołów, reprezentujących swoje szkoły. Szczegółowy regulamin konkursu jest dostępny tutaj.

Zmaganiom uczniów patronować będą znane marki części zamiennych i wyposażenia warsztatowego. Przedstawiciele tychże marek, przygotują finałowe zadania praktyczne i ufundują nagrody. Tradycyjnie w patronat konkursu zaangażowała się także Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) oraz Starosta Pszczyński – Barbara Bandoła.

Nasz portal objął konkurs AUTOFACHMAN patronatem medialnym.
Konkurs ruszył 21 lutego 2023 r.

Nauczyciele i pracownicy szkół, którzy chcą uzyskać więcej informacji w sprawie udziału uczniów w eliminacjach do konkursu AUTOFACHMAN 2023, proszeni są o kontakt mailowy pod adresem: marcin.nowak@motofocus.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!