AUTOFACHMAN – konkurs dla młodzieży ze szkół motoryzacyjnych rusza już wkrótce

15 lutego 2023, 9:40

Przed nami kolejna edycja konkursu dla uczniów szkół kształcących przyszłych mechaników samochodowych – AUTOFACHMAN. Tegoroczna edycja po raz pierwszy będzie miała zasięg ogólnopolski.

AUTOFACHMAN – edycja 2023

Organizatorem konkursu AUTO FACHMAN jest Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie. Ubiegłoroczna edycja, która objęła swoim zasięgiem szkoły z województwa śląskiego, zakończyła się sukcesem. Stąd też kontynuacja, która tym razem zyska już charakter ogólnopolski.

Tym razem formuła konkursu przewiduje eliminacje i dwa etapy zmagań. Eliminacje i etap I odbędą się w formacie online, natomiast etap finałowy w formie bezpośredniego spotkania i rywalizacji praktycznej.

W etapie eliminacyjnym wykorzystane zostaną dostępne na stronach MotoFocus – Treningi Wiedzy – zawierające zbiór pytań technicznych, przygotowanych przez ekspertów z wiodących firm na rynku części i napraw samochodowych.

W finale rywalizować będzie dziesięć dwuosobowych zespołów, reprezentujących swoje szkoły. Szczegółowy regulamin podamy już wkrótce, wraz z informacją o starcie konkursu.

Zmaganiom uczniów patronować będą znane marki części zamiennych i wyposażenia warsztatowego. Przedstawiciele tychże marek, przygotują finałowe zadania praktyczne. Tradycyjnie w patronat konkursu zaangażowała się także Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) oraz Starosta Pszczyński – Barbara Bandoła.

Z kolei nasz portal objął konkurs AUTOFACHMAN patronatem medialnym.
Konkurs rusza już 21 lutego 2023 r.

Nauczyciele i pracownicy szkół, którzy chcą uzyskać więcej informacji w sprawie udziału uczniów w eliminacjach do konkursu AUTOFACHMAN 2023, proszeni są o kontakt mailowy pod adresem: marcin.nowak@motofocus.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!