BorgWarner otwiera nowe centrum techniczne w Niemczech

23 czerwca 2022, 9:01

Pod koniec maja firma BorgWarner świętowała otwarcie nowego centrum technicznego zlokalizowanego w Norymbergii w Niemczech. Nowa jednostka ma za zadanie wzmocnić zaangażowanie producenta w przemysł eMobility poprzez rozszerzenie jej działalności w miejscu powszechnie znanym jako hub technologiczny. Nowa jednostka ma rozwijać wysokowydajną energoelektronikę dla światowych producentów samochodów.

– Otworzenie nowego zakładu to krok naprzód w promowaniu elektromobilności i idzie w parze ze strategią BorgWarner dotyczącą rozwoju elektromobilności. Jesteśmy przekonani, że w najbliższych latach obszar ten będzie się bardzo dynamicznie rozwijał – powiedział Bernhard Schmitt, Director Engineering, BorgWarner PowerDrive Systems.

W przypadku pojazdów elektrycznych zasilanych bateryjnie istnieje już silny trend w kierunku 400V jako głównej architektury i systemów 800 V dla segmentów premium o wysokiej wydajności. W przyszłości system, oprogramowanie i rozwiązania sprzętowe BorgWarner dla zaawansowanej elektroniki mocy tych pojazdów będą opracowywane w Norymberdze.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!