Test produktów marki Quaro – wnioski

, 14 kwietnia 2022, 12:47

Potwierdzeniem wysokiej jakości produktów marki Quaro są wyniki testów, które zostały przeprowadzone równolegle z zamiennikiem klasy premium. Do testów zostały wykorzystane dwa samochody marki Škoda Octavia w wersji kombi wyposażone w silniki benzynowe 1,5 TSI, w podobnej opcji wyposażenia, z podobnym przebiegiem, mające takie same układy hamulcowe oraz ogumienie.

Testy zostały przeprowadzone w tych samych warunkach pogodowych. W samochodach zostały zainstalowane nowe zestawy elementów ciernych na osi przedniej – tarcze hamulcowe oraz klocki hamulcowe. Zestaw Quaro składał się z tarcz High Carbon oraz klocków hamulcowych Silver Ceramic. Nowe zestawy zostały dotarte na odcinku 20 km. W badaniach brali udział dwaj kierowcy, którzy mieli różną siłę docisku pedału hamulca. Wykonanych zostało 10 prób hamowania z prędkości 80 km/h oraz 5 prób z prędkości 100 km/h dla każdego z zestawów. Dodatkowo zestawy zbadano na stanowisku rolkowym. Celem badania był pomiar siły hamowania zestawu rozgrzanego oraz zimnego. Dodatkowo na stanowisku rolkowym sprawdzana była owalizacja tarcz.

WNIOSKI:

Pojazd wyposażony w zestaw Quaro uzyskał lepsze wyniki w teście hamowania z prędkości 80 oraz 100 km/h. Samochód zatrzymywał się na krótszym dystansie i powtarzalność wyników była większa. To oznacza, że siła nacisku na pedał hamulca nie ma tak dużego znaczenia w przypadku zestawu Quaro. W przypadku zestawu konkurencyjnego różnica w drogach hamowania między kierowcą pierwszym a drugim jest znacznie większa niż w przypadku Quaro. Zestaw Quaro szybciej uzyskiwał odpowiednią temperaturę pracy. Nagrzewanie się elementów ciernych Quaro nie wpływało negatywnie na drogę hamowania.

 

Artykuł sponsorowany Auto Partner SA

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Obiektywny, 14 kwietnia 2022, 16:40 1 0

Przy testach 2 produktów zawsze można wybrać gorszej jakości konkurenta... co to za miarodajny test?

Odpowiedz

fanmoto, 14 kwietnia 2022, 20:03 5 0

Lepsze bajki tylko w TVP

Odpowiedz

Anonim, 16 kwietnia 2022, 15:53 5 -2

Tym drugim konkurencyjnym produktem był Maxgear, zawsze od handlowca AP słyszę że Maxgear to klasa premium. Wychodzi na to, że Quaro to High Premium

Odpowiedz

Magic, 18 kwietnia 2022, 19:31 1 -2

"Zamiennikiem premium" - pewnie takim samym premium jak Quaro. Pakowacz, który sam nic nie produkuje, klocki standardowe (nie ceramiczne" porażka - piszczący badziew. Tarcze 320m do I40 szlag trafił po 3 miesiącach (połowę tańsze "nie premium" Nipparts śmigają bezproblemowo od 1,5 roku).

Odpowiedz