AISIN wprowadza na rynek nowy płyn hamulcowy

19 lipca 2023, 10:15

Firma AISIN wzbogaca swoją ofertę produktów hamulcowych pod marką ADVICS, aby sprostać wymaganiom rynku. Na rynek trafia właśnie nowy płyn hamulcowy klasy premium DOT 5.1, przeznaczony zarówno do pojazdów spalinowych, jak i hybrydowych oraz elektrycznych.

Firma wyspecjalizowana w dziedzinie układów hamulcowych uzupełnia obecnie swoją ofertę o zupełnie nowy płyn hamulcowy przeznaczony dla pojazdów wyposażonych we wszystkie rodzaje silników, w tym hybrydowych (HEV) i elektrycznych (EV), których rosnąca liczba sprawia, że stanowią coraz bardziej istotny segment rynku. Chociaż pod względem hamowania nie mają one żadnej szczególnej specyfiki w porównaniu z silnikami spalinowymi, w pojazdach elektrycznych i hybrydowych cała moc przyspieszenia jest dostępna nawet przy niskich obrotach. Dlatego konieczne jest, aby od samego początku zapewnić optymalną siłę hamowania i stosować płyny hamulcowe klasy premium.

Produkt został wprowadzony na rynek przez firmę ADVICS w czerwcu i jest już dostępny w
magazynie w wersji DOT 5.1. Nowy produkt sprzedawany jest w puszkach o pojemności 500 ml, jest odpowiedni dla pojazdów najnowszej generacji. Umożliwia to producentowi pokrycie dużej części floty pojazdów, dzięki kompatybilności ze starszymi modelami wymagającymi wersji DOT 3 lub DOT 4. Pod względem technicznym nowy płyn hamulcowy zapewnia ponadprzeciętne osiągi dzięki wyższej temperaturze wrzenia oraz wrzenia na mokro. Jego niska lepkość w połączeniu z niską przewodnością i lepszą odpornością na korozję jest również korzystna dla całego układu hamulcowego pojazdu.

Firma AISIN zaprezentuje go podczas targów Equip Auto Lyon (Francja), w których będzie brać udział w dniach od 28 do 30 września 2023 r.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Rafał Zarębski, 26 lipca 2023, 3:37 0 0

Pytanie do wszystkich zainteresowanych :
To można mieszać płyny starszej generacji z nowszymi czy nie można? Bo według artykułu można wnioskować, że można

Odpowiedz

serwisik, 26 lipca 2023, 15:47 1 0

mieszanie każdych płynów niesie za sobą ryzyko. Pod namiotem na pikniku powiedzą ci że można a potem odrzucą reklamację bo stary płyn albo nie da się zidentyfikować. Nie mówie tylko o hamulcowym chodzi mi o wszystkie płyny czy oleje w samochodach

Odpowiedz