Nowe świece z serii Laser Iridium znalazły się w ofercie Niterra

6 lipca 2023, 13:04

Dziewięć nowych modeli świec zapłonowych z metalem szlachetnym jest już dostępnych u dystrybutorów. Oferowane produkty pasują do wielu najpopularniejszych modeli samochodów. 

Świece NGK Niterra Laser Iridium

Dziewięć nowych modeli świec zapłonowych Niterra

Niterra (wcześniej NGK Spark Plug), wiodąca na świecie firma specjalizująca się w dziedzinie zapłonu i elektroniki pojazdowej, dodała kolejny zestaw świec zapłonowych z metali szlachetnych do swojego już szerokiego asortymentu produktów przeznaczonych na rynek wtórny. Tych dziewięć nowych produktów serii Laser Iridium, z których większość jest zgodna z produktami oferowanymi na rynku oryginalnych części Niterra, przeznaczonymi na pierwszy montaż, trafi do dziesiątek najpopularniejszych pojazdów dostępnych w Europie od Stellantis, Hondy, Toyoty, Subaru do BMW.
Z wyjątkiem jednego produktu, wszystkie te nowe pozycje to świece zapłonowe z podwójnym metalem szlachetnym. Przewiduje się, że do 2025 r. zwiększą one i tak już dominującą ofertę firmy w asortymencie części zamiennych dla parku samochodowego o 32%, osiągając liczbę 9,98 miliona.

– Te dziewięć nowych komponentów po raz kolejny dowodzi, że jesteśmy zaangażowani w zwiększanie potencjału sprzedaży na rynku wtórnym dla naszych klientów, a tym samym docieramy z naszymi najnowocześniejszymi świecami zapłonowymi do większej liczby najbardziej popularnych pojazdów – powiedział Frank Massia, Director Marketing Aftermarket EMEA at Niterra EMEA GmbH.

Do jakich samochodów pasują nowe świece Laser Iridium Niterra?

Modele DILKAR7Q8, ILNFR9B7G, ILZKGR7B8G i DILZKAR7C11H uzupełniają ofertę firmy w zakresie świec z podwójnym metalem szlachetnym. Produkt ILZKGR7B8G przeznaczony jest do szerokiej gamy pojazdów Stellantis, czwartego co do wielkości producenta samochodów na świecie pod względem sprzedaży. Należą do nich Opel/Vauxhall Astra L, Opel/Vauxhall Corsa F oraz kluczowe modele Peugeot 208 i 308. Produkt oznaczony ILNFR9B7G jest wykorzystywany w popularnej Astrze K, a produkty DILZKAR7C11H i DILKAR7Q8 są stosowane odpowiednio w modelach Hondy i Subaru.
Oznaczenie DF5B-8A to świeca zapłonowa z pojedynczym metalem szlachetnym do 2,5-litrowych modeli hybrydowych Toyoty i jej luksusowej marki Lexus, w tym popularnej Toyoty RAV 4.
W ofercie marki znalazły się świece z podwójnym metalem szlachetnym ILTR6M9G i ILZKBR8D7G. Pierwsza z nich stanowi rozwiązanie o wysokiej wydajności na rynku wtórnym dla 2,0-litrowych silników montowanych w średniej wielkości modelach Insignia Opla/Vauxhalla, podczas gdy druga obsługuje popularne modele Stellantis, takie jak Peugeot 308 1.6 Hybrid 225 i DS4 1.6 PureTech 180.
Świeca SIZKBR8B8HG z podwójnym metalem szlachetnym, dodana do oferty zaledwie kilka tygodni temu, jest szeroko stosowana przez Stellantis, oraz w silniku o wysokich parametrach M BMW, w tym w kultowych samochodach sportowych M3 i M5.
W dniu 27 czerwca 2023 r. Niterra wprowadziła na rynek ostatni produkt z tej serii – ILKFR7A8 – pierwszą na rynku świecę zapłonową z podwójnym metalem szlachetnym, która będzie stosowana w modelach Stellantis, takich jak wytrzymały Jeep Compass, Alfa Romeo Tonale i crossover Fiat 500X.

Czym charakteryzują się świece Laser Iridium?

Wszystkie te świece zapłonowe należą do serii Laser Iridium, której sercem jest laserowo spawany stop irydu na elektrodzie środkowej oraz, w większości przypadków, platynowa płytka na elektrodzie masowej. Zapewnia to optymalną wydajność przez długi okres eksploatacji, w tym stabilną pracę na biegu jałowym, doskonałą ochronę przed zanieczyszczeniem, zmniejszone zużycie paliwa i niższą emisję.
Stanowiąc najnowsze propozycje w ofercie świec zapłonowych firmy, produkty te pomogą wzmocnić pozycję firmy jako globalnego lidera na rynku części zamiennych, z 89% udziałem w rynku pojazdów eksploatowanych w samej Europie.
Niektóre z nowych produktów figurują już w TecDoc, a pozostałe zostaną uwzględnione 9 sierpnia 2023 roku. Wszystkie świece zapłonowe zostaną dodane do katalogu świec zapłonowych do aut osobowych.
Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.ngkntk.com.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!