Ta firma dostarczy układy hamulcowe do bolidów Le Mans

12 czerwca 2023, 8:09

Długodystansowe Mistrzostwa Świata (WEC) mają nowego partnera – firmę Brembo. Marka specjalizująca się w technologii hamowania wyposażyła 44 z 62 pojazdów biorących udział w zawodach.

Brembo zadebiutowało jako oficjalny partner i dostawca technologii hamowania podczas historycznej, setnej edycji 24-godzinnego wyścigu Le Mans, najbardziej prestiżowego wyścigu długodystansowego na świecie.

Technologie hamowania Brembo dostosowano do wysokich wymagań każdego zespołu, kierowcy i pojazdu. Sześćdziesiąt dwa samochody rywalizowały w czterech różnych klasach w wyścigu, który odbył się w weekend 10 i 11 czerwca.

– Cieszymy się, że będziemy dostawcą układów hamulcowych na setną edycję 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Brembo jest związane ze sportami motorowymi od prawie 50 lat, a te kultowe zawody zawsze są najpopularniejszym wydarzeniem motoryzacyjnym na świecie. Hipersamochody, prototypy i pojazdy GT… jesteśmy w stanie wyposażyć większość samochodów biorących udział w zawodach, które pełnią dla nas funkcję laboratorium. Wyścigi pozwalają nam testować i udoskonalać nowe projekty i rozwiązania, a następnie wprowadzić je do pojazdów drogowych – przekazuje Daniele Schillaci, CEO Brembo.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!