Bilstein przeprowadził szkolenia dla młodych mechaników

31 maja 2023, 14:39

Technologia w branży motoryzacyjnej rozwija się szybko i żeby za nią nadążyć,  niezbędne są szkolenia. Jedną z firm, która aktywnie uczestniczy w przekazywaniu najnowszej wiedzy młodym adeptom mechaniki, jest Bilstein. W ostatnim czasie eksperci marki odwiedzili szkoły w Iławie i Olsztynie.

Szkolenie Bilstein dla uczniów
Firmy, które współpracują ze szkołami, pomagają uzupełniać braki wiedzy i ułatwiają start absolwentów w karierze zawodowej. W dniach 26-27 kwietnia 2023 r. Bilstein odwiedził dwie placówki szkolne w województwie warmińsko-mazurskim.

Swoją wiedzę z zakresu amortyzatorów i układu zawieszenia w samochodach rozszerzyli uczniowie szkół branżowych w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie (26 kwietnia) oraz w Zespole Szkół Samochodowych im. por. A. M. Bocheńskiego w Olsztynie (27 kwietnia). Zagadnienia dotyczyły m.in. budowy amortyzatorów, zasad działania amortyzatorów jedno- i dwururowych, a także konstrukcje upside-down.

Podczas zajęć adepci mechaniki samochodowej mogli lepiej zrozumieć zasady działania poszczególnych zawieszeń i uzyskać odpowiedzi na swoje pytania. Szczególne zainteresowanie wzbudził temat modyfikacji zawieszenia.

– Modyfikacje zawieszenia to teraz szczególnie popularny temat w skali ogólnopolskiej. Coraz większa grupa klientów szuka amortyzatorów bądź zestawów do różnego rodzaju modyfikacji zawieszeń, zarówno do jazdy codziennej, jak i do jazdy wyczynowej. Dystrybutorzy BILSTEIN coraz częściej otrzymują zapytania o tego typu zestawy – przekazuje Wojciech Andrzej Buczek, doradca techniczny w IHR Warszawa, oficjalnego dystrybutora marki Bilstein w Polsce.

Bilstein zamierza kontynuować swój program szkoleń dla uczniów szkół branżowych. Kolejne odbędą się po przerwie wakacyjnej i rozpoczęciu nowego roku szkolnego. Planowane są na październik i listopad 2023 r.

Zobacz naszą rozmowę z Wojciechem Andrzejem Buczkiem w ramach cyklu MotoFocus TV:

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!