Schaeffler i Bilstein rozwijają współpracę na portalu REPXPERT

23 lutego 2023, 20:32

Dział Automotive Aftermarket firmy Schaeffler i niemiecki producent amortyzatorów oraz sprężyn Bilstein rozszerzają swoją współpracę na portalu warsztatowym REPXPERT. Warsztaty w Hiszpanii, Portugalii, Grecji oraz Rumunii, będą teraz korzystać z kompleksowego spojrzenia na system podwozia.

Już od kilku lat Schaeffler i Bilstein oferują wspólne szkolenia techniczne z zakresu podwozi, a w czerwcu 2021 roku rozszerzyli swoja współpracę o portal REPXPERT. Po zakończeniu fazy pilotażowej, która początkowo ograniczała się do Niemiec, Polski i Wielkiej Brytanii, współpraca weszła w regularną działalność na początku 2022 roku. Od tego czasu wybór treści stale się powiększa i obejmuje informacje o produkcie, wideo z instrukcjami montażu, praktyczne porady oraz instrukcje instalacji specyficzne dla konkretnych pojazdów. Przykłady obejmują wskazówki warsztatowe dotyczące kalibracji systemów wspomagania kierowcy (FAS/DAS) po pracy przy zawieszeniu, wyjaśniające jak wyregulować rowek na amortyzatorze lub jak wyeliminować irytujące odgłosy z otoczenia zawieszenia.

Wspólnym celem obydwu partnerów jest połączenie wiedzy firmy Schaeffler z zakresu podwozi oraz know-how firmy Bilstein z zakresu amortyzatorów, sprężyn i układów podwozi. Warsztaty mają obecnie do czynienia z coraz bardziej złożonymi pracami naprawczymi. Zapotrzebowanie na dobrze przygotowane informacje i praktyczne wskazówki jest bardzo duże.

– W tym zakresie oferujemy rozwiązania wspólnie z firmą BILSTEIN. Cieszymy się, że możemy udostępnić te treści warsztatom w czterech kolejnych krajach – mówi Sven Olev Mueller, manager Schaeffler REPXPERT. – Nasze treści dotyczące amortyzatorów, sprężyn itd. były dotychczas bardzo dobrze odbierane. Ten sukces sprawił, że firma BILSTEIN za pośrednictwem portalu REPXPERT podzieliła się swoją wiedzą na temat podwozi również w innych krajach.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!