NOCO wchodzi na rynek akumulatorów motocyklowych

13 stycznia 2023, 13:46

Producent ładowarek oraz boosterów NOCO wchodzi na rynek akcesoryjnych akumulatorów motocyklowych. Akumulatory NOCO Lithium wykonane sa w technologii litowej (konkretnie fosforanowo-litowo-żelazowej), co ma zapewniać im odpowiednią wydajność.

 

Akumulatory motocyklowe od producenta prostowników

NOCO deklaruje, że seria Lithium została zaprojektowana tak, aby wytrzymać 50 tys. cykli rozruchu i 2 tys. pełnych cykli ładowania (od pełnego rozładowania do pełnego naładowania). Są one przeznaczone m.in. do motocykli, skuterów, quadów i skuterów śnieżnych.

Akumulatory NOCO Lithium mają niewielkie rozmiary i są lekkie. Z tego powodu nadają się także do sportu. Dodatkowo ich obudowa została zaprojektowana w sposób modułowy – wybrane fragmenty (rozpórki) można dodać lub zdemontować tak, aby dopasować akumulator do oryginalnego miejsca, w którym będzie stabilnie zamontowany. Przewody dodatnie i ujemne można łączyć na wiele sposobów co ma wpływ na uniwersalność akumulatora.

Akumulatory NOCO Lithium są wyposażone w dynamiczny moduł BMS, który nie wymaga resetowania. To automatycznie włączany system zarządzania akumulatorem, który zapewnia dwukierunkowe wyrównywanie ogniw dla długotrwałej stabilności. Chroni on akumulator przed przeładowaniem, ekstremalnym nagrzaniem, zwarciem, nadmiernym rozładowaniem i nadmiernym prądem. Dopasowuje także warunki pracy do temperatury otoczenia (ochrona przed skutkami zimna). Cechą konstrukcyjną nowych akumulatorów litowo-jonowych NOCO jest podwyższona odporność na wstrząsy typowe podczas wyczynowej jazdy motocyklem. Udało się to osiągnąć m.in. przez precyzyjne wykonanie i elementy wzmacniające, takie jak np. gumowa podstawa amortyzująca czy wkładki piankowe przedłużające okres eksploatacji akumulatora i zapewniające bezpieczeństwo połączeń.

W zależności od wersji akumulatora i wyboru ładowarki, ładowanie akumlatora może trwać od 24 do 480 minut. Podstawowy model NOCO lithium to NLP5 (12V/2 Ah). Waży niespełna 700 g, legitymuje się prądem rozruchowym 250A. Jego gabaryty to w podstawie 113/70 mm i wysokość 88 mm. Na drugim końcu skali znajduje się NLP 30. To także 12V, ale już 7,8 Ah. Waga to 2,27 kg, prąd rozruchowy 700A, a wymiary – 166/126 mm (podstawa) i 178 mm (wysokość).

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!