Bilstein szkoli uczniów szkół zawodowych

22 grudnia 2022, 12:46

Producent zawieszeń samochodowych, Bilstein, przeprowadza szkolenia dla uczniów szkół zawodowych i profilowych – mechanicznych. Są one dopasowane do potrzeb i możliwości lokalnych placówek oświatowych i pozostają w zgodzie z ramowym programem nauczania. W ostatnim czasie eksperci Bilstein odwiedzili Siedlce i Przeworsk.

Szkolenia dla szkół BILSTEIN

Zajęcia odgrywają dwie role – promują bezpieczeństwo na drogach i podnoszą kwalifikacje z zakresu mechaniki pojazdowej. Bilstein to jedna z najbardziej popularnych marek, dostarczająca amortyzatory na pierwszy montaż dla producentów samochodów, która produkuje m.in. zawieszenia pneumatyczne, np. opracowaną wspólnie z Mercedesem technologię Airmatic czy zawieszenia do samochodów terenowych.

Zajęcia z ekspertami spotykają się z aprobatą pedagogów, którzy widzą w tym cenne uzupełnienie bazy programowej, a także ze sporym zainteresowaniem uczniów. Obcowanie z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi, dostęp do unikalnych materiałów, zdjęć i opracowań, a przede wszystkim praktyczna wiedza warsztatowa to coś, co od zawsze przyciągało uwagę młodych, ambitnych ludzi. Nie jest tajemnicą, że najlepsi uczniowie przygotowują sobie w ten sposób zaplecze do przyszłej pracy i to niezależnie od tego czy zwiążą się kiedyś z firmą Bilstein, czy podążą inną drogą związaną z mechaniką pojazdową.

Szkolenia dla szkół BILSTEIN

– Szkoła uczy podstaw, resztę mogą przekazać eksperci albo w ramach dodatkowych zajęć, takich jak te organizowane przez Bilstein, albo później, już na etapie praktyk zawodowych czy początkowego okresu pracy – mówi Jacek Bester, nauczyciel ZSZ w Przeworsku.

Bilstein obok programu szkoleń wyjazdowych dysponuje także rozbudowanym systemem kształcenia zdalnego w formie on-line. Program przyspieszył w okresie pandemii. Obecnie nadal jest rozwijany w oparciu o tzw. wirtualne sale szkoleniowe, ponieważ pozwala na pokonanie odległości i oszczędza czas.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!