Chłodnica oleju na rynek wtórny

17 listopada 2022, 11:03

Firma MS Motorservice International GmbH wprowadziła do swojej oferty 37 chłodnic oleju, dedykowanych do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych. Są one dostępne w wersjach jako chłodnica oleju silnikowego i chłodnica oleju przekładniowego. Nowe produkty zapewniają obecnie warsztatom pokrycie światowego rynku w wysokości ponad 150 milionów pojazdów na całym świecie. Firma zapowiada także dalsze poszerzanie oferty. 

Firma ta sprzedaje chłodnice oleju do samochodów osobowych marki Pierburg. Ponadto uzupełniają one pod marką BF istniejącą ofertę dealera części zamiennych do pojazdów użytkowych działającego na arenie międzynarodowej. Zgodnie z wysokimi standardami firmy przekonują one jakością OE. Dodatkowo w zakresie dostawy znajdują się odpowiednie pasujące uszczelki.

Chłodnica oleju – jakie ma funkcje?

Wysoko obciążone części silnika, takie jak tłoki, wykorzystują olej silnikowy nie tylko do smarowania i jako środek uszczelniający, ale także do chłodzenia. Olej krąży w obiegu zamkniętym od miski olejowej przez pompę olejową do ruchomych części silnika i z powrotem do miski olejowej. Dodatkowe chłodzenie uzyskuje się dzięki chłodnicy oleju, która jest zintegrowana z obiegiem oleju.

Wiele dzisiejszych chłodnic oleju ma konstrukcję tarczową: kilka płyt położonych jedna na drugiej tworzy oddzielne kanały, przy czym jeden kanał zawiera olej, a drugi płyn chłodzący. Dla lepszego przekazywania ciepła kanały mogą być wyposażone w wewnętrzne elementy zwiększające powierzchnię.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!