NRF z nową gamą czujników CTS

10 listopada 2022, 14:11

Czujniki temperatury spalin (Exhaust Gas Tempetature Sensors, EGTS) to pierwsza linia sensorów wprowadzona na szeroką skalę do oferty firmy NRF. Niemal równo rok później nadeszła pora na  poszerzenie portfolio marki. W pierwszej kolejności zaprezentowano czujniki temperatury cieczy chłodzącej (Coolant Temperature Sensors, CTS).

 

Spośród wszystkich sensorów na rynku to właśnie CTS są najbardziej popularne. Można przyjąć, że przynajmniej jeden czujnik temperatury cieczy chłodzącej znajduje się w każdym pojeździe niezależnie od rodzaju napędu wliczając samochody hybrydowe wszystkich typów oraz elektryczne.

Tradycyjnie, wprowadzając do sprzedaży nową linię produktów, zadbano o odpowiednią kontrolę jakości. Oprócz standardowego sprawdzenia dopasowania części technicy NRF opracowali restrykcyjną procedurę obejmującą testy funkcjonalne, aby dostarczać klientom czujniki w 100% odpowiadające częściom oryginalnym. W tym momencie firma posiada dwie placówki przeznaczone tym celom. Są to centrum techniczne przy europejskim centrum dystrybucyjnym zlokalizowane w Gdańsku oraz nowo otwarte laboratorium w Granadzie (Hiszpania). Zwłaszcza to drugie miejsce, dzięki swej specyfice i zaawansowaniu, ma ogromny wkład w walidację sensorów różnych typów.

Czujniki temperatury cieczy chłodzącej NRF wyróżniają się na rynku dołączanymi do każdego produktu częściami montażowymi – EasyFit. Zależnie od potrzeby może być to o-ring bądź inna uszczelka (w tym metalowe) czy zacisk zabezpieczający. Wprowadzając do oferty 109 numerów katalogowych firma zapewnia sobie dopasowanie do blisko 150 milionów pojazdów w Europie. Co ważne CTS to pierwsza z zaplanowanych w najbliższym czasie nowych linii produktów NRF. Jak zapewniają przedstawiciele firmy kolejne zostaną zaprezentowane wkrótce.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!