Valeo zdobywa nagrodę Automotive News PACE Award 2022

28 września 2022, 13:35

Firma Valeo została zdobywcą nagrody Automotive News PACE Award 2022. Tytuł wręczono podczas uroczystej ceremonii, która odbyła się 19 września. Valeo zostało nagrodzone za dwumasowe koło zamachowe wykonane w technologii Pendulum 2. generacji.

Prestiżowa nagroda jest wyrazem uznania dla dostawców motoryzacyjnych, którzy wykazują największą innowacyjność, zaawansowanie technologiczne i dobre wyniki biznesowe.

Dwumasowe koło zamachowe Valeo Pendulum Gen. 2 zostało uznane za szczególnie ważną innowację w przemyśle motoryzacyjnym. Konstrukcja ta pomaga zmniejszyć poziom zjawiska akustycznego NVH (z angielskiego Noise, Vibration, Harshness – hałas, wibracje, szorstkość) związanego z działaniem systemu start-stop w pojazdach hybrydowych. Technologia ta jest niezbędna dla osiągnięcia optymalnej wydajności pojazdów hybrydowych, które wymagają silnego systemu tłumienia i rozpraszania drgań, aby zapewnić bezawaryjność samochodu i komfort jazdy. Valeo pokazuje, że jego technologia Pendulum Damper (wahadłowa amortyzacja) może być wykorzystana wraz z rozwiązaniami, które zmniejszają emisję gazów i zanieczyszczenie środowiska przez pojazdy hybrydowe i pojazdy ze zelektryfikowanymi dwusprzęgłowymi skrzyniami biegów (DCT).

Elektryfikacja pojazdu wymaga innowacji takich jak ta. Valeo rozpoczęło przygotowania do tej transformacji już ponad 10 lat temu, inwestując w badania i rozwój, a także rozwijając swój potencjał przemysłowy.

Xavier Dupont, prezes grupy biznesowej Powertrain Systems w Valeo, powiedział:

– Pendulum 2. generacji to prawdziwy przełom, zapewniający naszym klientom niedrogie i wygodne rozwiązanie w zakresie redukcji emisji CO2, a także redukcji zjawiska NVH w pojazdach hybrydowych. Ponadto redukujemy także ilość surowców wykorzystywanych do produkcji tego rozwiązania, zgodnie z naszą strategią neutralności węglowej CAP50. Nagroda PACE jest powodem do dumy dla wszystkich pracowników Valeo, odpowiedzialnych za ulepszanie rozwiązań technologicznych stosowanych dziś i w przyszłości, w branży motoryzacyjnej.

Nagrody PACE Awards zostały wręczone przez serwis branżowy Automotive News. Była to już 28. edycja wydarzenia. Konkurs był otwarty dla dostawców, którzy opracowują produkty, procesy, materiały lub usługi przeznaczone bezpośrednio na rynek pierwszego montażu (OE) samochodów osobowych lub ciężarowych. Nagroda Automotive News PACE Award jest przyznawana na całym świecie jako branżowy punkt odniesienia dla innowacji.

Po wnikliwym przeglądzie przeprowadzonym przez niezależne jury, uwzględnieniu obszernej dokumentacji aplikacyjnej oraz wirtualnej wizycie w placówce firmy, zdecydowano, że to właśnie Valeo zdobędzie nagrodę Automotive News PACE Award.

Jako firma technologiczna i partner wszystkich znanych producentów samochodów jak i nowych graczy w sektorze mobilności, Valeo angażuje się w innowacje, aby jazda była czystsza, bezpieczniejsza i bardziej zinformatyzowana. Celem firmy jest również uczynienie konwencjonalnych technologii bardziej przystępnymi cenowo, aby pomóc w transformacji rynku na pojazdy elektryczne. Valeo jest liderem technologicznym i przemysłowym w dziedzinie elektryfikacji, systemów wsparcia kierowcy ADAS, projektowania na nowo wnętrz pojazdów i oświetlenia. Te cztery obszary mają kluczowe znaczenie dla transformacji mobilności i będą napędzać rozwój Grupy w nadchodzących latach.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!