Nowa wersja urządzenia do dynamicznej wymiany oleju Liqui Moly Geartronic 3

30 marca 2022, 23:21

Liqui Moly wprowadza do sprzedaży nową wersję urządzenia do dynamicznej wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów Liqui Moly Geartronic 3. Najnowsza wersja stacji jest rozwinięciem dobrze ocenianego Geartronic’a 2-giej generacji.
Najnowsza odsłona narzędzia posiada wszystkie funkcjonalności poprzedniej wersji urządzenia, a oprócz tego dysponuje kilkoma znaczącymi udogodnieniami.

 

Podstawowe cechy urządzeń serii Liqui Moly Geartronic 2 i 3 to:

Urządzenie odbiera zużyty olej wypompowywany przez pompę oleju skrzyni biegów, waży go i w tym samym czasie automatycznie podaje taką samą ilość świeżego oleju. Podczas procedury dynamicznej wymiany urządzenie cały czas utrzymuje w układzie właściwy poziom i ciśnienie oleju. Metoda dynamiczna umożliwia wymianę do 100% oleju znajdującego się w skrzyni biegów. W przypadku statycznej metody wymiany oleju ATF, aż 40-60% starego oleju zostaje w skrzyni i zalega w sprzęgłach, pompie, chłodnicy, przewodach oraz przekładni hydrokinetycznej.

Obsługa urządzenia jest bardzo prosta i sprowadza się do postępowania wg wyświetlanych na ekranie instrukcji krok po kroku. Najważniejsze cechy stacji:

 • Program płukania węży przed zmianą oleju na inny.
 • Program dodania detergentu /uszlachetniacza.
 • Wbudowany czujnik temperatury.
 • Wygodny dostęp do zbiorników na świeży i zużyty olej.
 • Archiwizacja realizowanych czynności serwisowych.
 • Wewnętrzna baza danych i instrukcje pomocowe bezpośrednio w menu urządzenia. Baza aktualizowana online.
 • Zabezpieczenie przed błędem operatora np. złym podłączeniem przewodów.
 • Urządzenie automatycznie wykrywa i zmienia kierunek przepływu oleju.
 • Tryb pracy BAGNET umożliwia wymianę oleju przez miarkę oleju.
 • Oddzielna pompa do świeżego i nowego oleju.
 • Swobodny przepływ oleju w przypadku utraty zasilania

Nowe funkcje dostępne w urządzeniu LiquiMoly Geartronic3 to:

Liqui Moly Geartronic 3 posiada duży dotykowy ekran 7” oraz nowy interfejs użytkownika dopasowany do nowego wyświetlacza. To jednak nie wszystko, ponieważ dla wygody wgrano do urządzenia nową bazę danych pojazdów ilustrowaną rysunkami i zdjęciami.

Aby ułatwić ergonomię użytkowania dodano do urządzenia możliwość drukowania na drukarkach zewnętrznych, archiwizacji danych na komputerze. Kolejnym udogodnieniem najnowszej wersji jest opcja podglądu stanu pracy urządzenia na ekranie smartfona. Jest to szczególnie ważne podczas procesu płukania i wymiany oleju.

Na koniec warto dodać, że urządzenie zostało wyposażone w podtrzymanie stanu pamięci po zaniku zasilania, nowy efektywniejszy filtr oleju i nową ergonomiczną tacę na adaptery.

Wszystkich chętnych do zobaczenia pokazu prosimy o kontakt z przedstawicielami Liqui Moly: https://liqui-moly.pl/handlowcy-3/

 

Artykuł sponsorowany Liqui Moly

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!