Warsztaty zamykane na czas urlopu – wyniki ankiety

24 sierpnia 2022, 10:22

Zamknięcie warsztatu, praca w osłabionym składzie, a może brak urlopu? Jak warsztaty radzą sobie w sezonie wakacyjnym? Przedstawiamy wyniki naszej ankiety. Jedna z odpowiedzi została wybrana przez ponad połowę badanych.
Chyba żaden pracownik nie chciałby rezygnować z urlopu w czasie wakacji. Mechanicy i inni pracownicy warsztatów nie są tu wyjątkiem, a jak pokazują wyniki naszej ankiety,  pracodawcy nie czynią im problemów w tej kwestii. Tylko niespełna 2% przedstawicieli warsztatów badanych w naszej ankiecie stwierdziło, że w ich zakładach pracy, pracownicy nie dostają urlopów w okresie wakacyjnym. Większość może sobie zatem pozwolić na letni wypoczynek.

Jak się to odbywa? Ponad połowa warsztatów zostaje zamknięta na pewien czas, aby wszyscy pracownicy wykorzystali urlop jednocześnie. Jest to bez wątpienia wygodne rozwiązanie, chociaż kosztowne z punktu widzenia pracodawcy, którego firma nie generuje przez pewien czas przychodów.

Bardzo częstą praktyką jest także rotacyjne wykorzystywanie urlopów i praca warsztatu w okrojonym składzie. Może wydawać się, że w obecnym czasie, kiedy zainteresowanie klientów usługami warsztatów jest wysokie, takie rozwiązanie może prowadzić do generowania zaległości. Decyduje się jednak na nie prawie 40% badanych warsztatów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!