Nowe narzędzie Delphi – konfigurator diagnostyczny

27 września 2023, 12:10

Delphi, marka należąca do PHINIA Inc., przedstawiła konfigurator online, nowe narzędzie ułatwiające wybór rozwiązań diagnostycznych i powiązanych akcesoriów. Za pomocą konfiguratora diagnostycznego Delphi, warsztaty będą mogły zbudować dopasowany do potrzeb pakiet rozwiązań diagnostycznych, tak aby w jeszcze lepszym stopniu zwiększyć zakres oferty serwisowej i poprawić jakość wykonywanych napraw.

Łatwe w użytkowaniu rozwiązanie dla warsztatów

Intuicyjny interfejs pozwala na porównanie krok po kroku dostępnych narzędzi, programów i akcesoriów. Obejmuje aplikacje dla samochodów osobowych i ciężarowych, które są obsługiwane przez produkty diagnostyczne Delphi. Ponadto, umożliwia użytkownikowi rozpoczęcie konfiguracji według rodzaju urządzenia albo określonych modeli lub funkcji objętych oprogramowaniem – różne opcje konfiguracji są regularnie dodawane dzięki ciągłemu rozwojowi aplikacji. Oznacza to, że jeśli nawet mechanik przegląda ofertę diagnostyczną po raz pierwszy, nadal może szybko i łatwo dobrać potrzebne opcje.

Narzędzie online zapewnia warsztatom elastyczność wyboru oraz przejrzystość wszystkich komponentów i numerów katalogowych, umożliwiając im następnie zwrócenie się po ofertę do autoryzowanego dostawcy w ich regionie. Platforma jest dostępna w całym regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) w siedmiu językach. Według Juana Thomaza, wiceprezesa i dyrektora generalnego Aftermarket EMEA:

– To narzędzie sprawia, że warsztaty mogą łatwiej niż kiedykolwiek wdrożyć diagnostykę w swojej ofercie usług. Obecnie narzędzie diagnostyczne jest stosowane przy prawie każdym zadaniu serwisowym, od zwykłego skanowania po szczegółową naprawę z przewodnikiem. Nigdy wcześniej skompletowanie spersonalizowanego pakietu przez warsztat nie było tak szybkie i łatwe.

Nowa wersja oprogramowania DS to większa liczba opcji w konfiguratorze

Dostępna jest również nowa wersja oprogramowania diagnostycznego Delphi – zarówno ta wersja, jak i nowy konfigurator stanowią znaczny rozwój portfolio diagnostycznego marki. Oprogramowanie DS w wersji 2023.00 zawiera rozszerzony wachlarz aplikacji zarówno dla samochodów osobowych, jak i ciężarowych – szczególnie wzrosło pokrycie popularnych pojazdów hybrydowych i elektrycznych, takich jak Mercedes EQ, BMWi i VW iD. Nowe oprogramowanie zawiera 38 849 unikalnych opcji wyboru systemu, co rozszerza wybór modeli i systemów o ponad 2500 nowości, licząc od kwietnia 2022 roku. Zwiększono również liczbę aplikacji dla elektrycznych samochodów ciężarowych do łącznie 32 modeli. Ponadto użytkownicy diagnostyki mogą korzystać ze zaktualizowanego wsparcia dla ADAS (zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy), które stanową rosnący obszar funkcjonalności pojazdów. Rozwiązanie ADAS od Delphi obejmuje aktualnie 258 modeli z radarem, 403 modele z przednią kamerą i 101 modeli z kamerą 360°.

Pełny pakiet rozwiązań warsztatowych

Delphi koncentruje się na dostarczaniu warsztatom całościowych rozwiązań, które obejmują szerokie portfolio produktów, obszerne dane techniczne i pakiet szkoleniowy. Gdy warsztat otrzyma rozwiązanie diagnostyczne zbudowane za pomocą konfiguratora, Delphi oferuje różne opcje szkoleniowe dostosowane do wszystkich poziomów doświadczenia mechaników.

Mogą oni uczestniczyć w szkoleniu osobiście w jednym z kilku centrów szkoleniowych zlokalizowanych w Europie albo uczyć się online za pośrednictwem platformy Delphi Academy, która jest obecnie dostępna w 5 europejskich językach, w tym w języku polskim. Na przykład, po otrzymaniu pakietu dla testera diagnostycznego BlueTech zbudowanego za pomocą konfiguratora, warsztat może skorzystać z nowego kursu szkoleniowego w zakresie diagnostyki Tesli z wykorzystaniem testera diagnostycznego BlueTech oraz portalu i sprzętu Tesla OE.

Juan Thomaz stwierdza:

– Jesteśmy zaangażowani we współpracę z mechanikami na każdym etapie ich ścieżki pracy w warsztacie. Od ułatwiania inwestowania w odpowiednie narzędzia diagnostyczne, po uzyskiwanie najlepszych zwrotów z inwestycji. Nasze rozwiązania warsztatowe łączą ze sobą inteligentne narzędzia warsztatowe, takie jak konfigurator i ogólnodostępny portal wiedzy – Masters of Motion, które oferują wiele zasobów technicznych, dzięki czemu sprawiają, że jesteśmy kompleksowym dostawcą.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!