Wyciągi spalin – inwestycja, która się opłaci

22 czerwca 2022, 23:26

Do 8 lipca przedsiębiorcy mogą złożyć wniosek o dotację na modernizację swojego warsztatu. Do uzyskania jest zwrot nawet 80% kosztów przeznaczonych na zakup oraz instalację urządzeń poprawiających warunki pracy w firmie.

ZUS przyjmuje wnioski o dofinansowanie inwestycji mających na celu zredukowanie oddziaływania czynników szkodliwych w miejscu pracy. W przypadku serwisu motoryzacyjnego kryteria te spełnia wyposażenie ich w nowe odciągi spalin. Obecnie ZUS ma do rozdysponowania 90 mln zł.

Wniosek o dotacje należy złożyć online na stronach ZUS. Powinien on zawierać wypełniony formularz oraz m.in. indywidulną ofertę i kosztorys. Potrzebną dokumentację zainteresowanym przedsiębiorcom pomogą przygotować eksperci w tym obszarze. Skontaktować się z nimi można, wypełniając formularz kontaktowy na https://elink.intercars.eu/dotacja/.  Na tej stronie właściciele warsztatów znajdą również szereg przydatnych informacji dotyczących wyciągów spalin oraz ich roli w nowoczesnym serwisie.

Zainwestuj w zdrowie pracowników

Mechanicy to grupa zawodowa, która jest szczególnie narażona na szkodliwy wpływ spalin pojazdów mechanicznych. Uznaje się dziś, że spaliny wytwarzane przez silniki benzynowe mogą wywoływać choroby onkologiczne. W przypadku silników Diesla Światowa Organizacja Zdrowia jednoznacznie to potwierdziła, przyznając spalinom status kancerogenny i kwalifikując je do tej samej grupy szkodliwości co azbest.

Ograniczenie możliwości wdychania spalin przez osoby obecne w warsztacie jest jednak łatwe do osiągnięcia – rozwiązaniem jest instalacja skutecznego odciągu, który pozwoli pozbyć się spalin z przestrzeni serwisu.

Dotacja ZUS w zasięgu ręki

Warsztat z odpowiednim systemem wentylacji jest atrakcyjniejszym miejscem pracy, a mechanicy mogą pracować w nim z większą efektywnością, bez obawy o swój stan zdrowia. Wystarczy zainwestować we właściwie dobraną instalację i skorzystać z możliwości dofinansowania swoich działań.

Czas na zebranie i złożenie potrzebnych dokumentów jest do 8 lipca. Jaki odciąg zamówić? Jak wypełnić wniosek?

Dowiedz się wszystkiego ze strony https://elink.intercars.eu/dotacja/.

 

Artykuł sponsorowany Inter Cars

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!