Technologia przyszłości i innowacyjne usługi – zapowiedź konferencji CLEPA Aftermarket 2023

16 marca 2023, 15:04

CLEPA Aftermarket Conference 2023 to wyjątkowe wydarzenie na rynku motoryzacyjnym, w czasie którego omówione zostaną aktualne trendy i wyzwania stojące przed producentami części oraz firmami, oferującymi różnego typu usługi związane z mobilnością. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w Brukseli, w dniach 29-30 marca. Znamy już jej wstępny program.

CLEPA Aftermarket Conference 2022
Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji – CLEPA Aftermarket Conference 2022

CLEPA Aftermarket Conference 2023

Wiodąca europejska konferencja motoryzacyjnego rynku wtórnego powraca. W 2023 roku szczególny nacisk w czasie jej trwania zostanie położony na wpływ ewolucji technologicznej na świat usług posprzedażowych.

Hasłem 16. edycji wydarzenia jest “Driving Service Innovation”, a więc innowacje w dziedzinie usług, które mogą być świadczone kierowcom podczas jazdy. Konferencja, organizowana jest przez CLEPA – Europejskie Stowarzyszenie Producentów Części Motoryzacyjnych i już po raz drugi odbędzie się w Sheraton Brussels Airport Hotel (Bruksela, Belgia), w dniach 29 i 30 marca.

Wiodące tematy konferencji CLEPA – program

Trendy rynkowe szybko się zmieniają: technologia pojazdów podąża ścieżką elektryfikacji, automatyzacji, łączności i cyberbezpieczeństwa. Rynek wtórny będzie musiał poradzić sobie z zaawansowanymi technologiami, a przygotowania muszą zostać poczynione na czas.

Konferencja rozpocznie się wieczorem 29 marca inspirującym przemówieniem zatytułowanym „Wizja mobilności 2040 – spojrzenie poza liczby”, wygłoszonym przez Hasmeeta Kaura i Rolanda Bergera, które będzie inspirację do rozmów toczonych podczas wydarzenia pomiędzy uczestnikami. 30 marca od 9:00 do 15:00 na scenie zagości szereg interesujących prelegentów i wystąpień. Mark Nicklas, kierownik działu w Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP, przedstawi przegląd planowanych środków legislacyjnych UE dotyczących motoryzacyjnego rynku wtórnego. Jego prezentacja będzie dotyczyła danych pokładowych, generowanych przez pojazdy, cyberbezpieczeństwa i przyszłości diagnostyki pokładowej.

Firma konsultingowa Boston Consulting Group przedstawi ekskluzywny podgląd wyników nowego badania CLEPA/BCG dotyczącego wpływu flot na motoryzacyjny rynek wtórny. Analiza zawiera wskazanie ogólnych trendów, ogólnej wielkości rynku i struktury flot, a także przyszłej roli operatorów flot na rynku usług i napraw.

Damian Dyrbusch, Robert Bosch GmbH, wyjaśni przyszłe projektowanie architektur E/E oraz sposób, w jaki interfejsy programowania aplikacji (API) w pojazdach umożliwią zaawansowane funkcje i usługi.

W kolejnym panelu dyskusyjnym przedstawiciele łańcucha wartości na rynku wtórnym przedstawią koncepcje usług samochodowych z różnych punktów widzenia. Publiczność otrzyma spostrzeżenia i wskazówki dotyczące nie tylko nadchodzących wyzwań, ale także konkretnych rozwiązań.

Aby zobaczyć pełny program i zarejestrować się do udziału w CLEPA Aftermarket Conference 2023 należy odwiedzić stronę: https://clepa.eu/events/clepa-2023-aftermarket-conference/

Oficjalny hashtag wydarzenia to #AMCON2023. Warto śledzić kanały organizacji CLEPA w mediach społecznościowych, aby otrzymywać więcej aktualnych informacji na temat CLEPA Aftermarket Conference 2023.

Portal MotoFocus.pl został patronem medialnym CLEPA Aftermarket Conference 2023

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!