Budweg Caliper zmienia właściciela

1 kwietnia 2022, 11:59

Firma Budweg, zajmująca się fabryczną regeneracją i sprzedażą zacisków hamulcowych, została przejęta przez koncern BBB Industries. Dotychczasowy właściciel, spółka Capidea, zbył 100% swoich udziałów w firmie.

BBB Industries to amerykański koncern, zajmujący się produkcją różnego rodzaju części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i użytkowych. Zarząd firmy Budweg będzie nadal pełnił swoją dotychczasową rolę, a przedsięwzięte w ostatnim czasie inwestycje (rozbudowa fabryki, zrównoważony rozwój) nie są zagrożone.

– Od 2018 roku, kiedy to Capidea przejęła firmę, Budweg rozwijał się bardzo dynamicznie. Teraz dołączamy do koncernu BBB, który ma silną, globalną pozycję w branży motoryzacyjnej. Biorąc pod uwagę sukcesywny rozwoju Budweg w ciągu ostatnich kilku lat, wydaje się, że jest to dogodny moment na kolejny krok w celu dalszego rozszerzania działalności – mówi Christer Mysling, dyrektor generalny Budweg. 

– To przejęcie jest kluczowym etapem w naszych nieustających wysiłkach na rzecz ekspansji w Europie i poszerzenia naszej działalności w zakresie regeneracji części – powiedział Duncan Gillis, dyrektor generalny BBB. – Zrównoważona produkcja w Budweg będzie silnym uzupełnieniem naszej dotychczasowej działalności. Czekamy na powitanie wykwalifikowanych pracowników Budweg, którzy dołączą do zespołu BBB.

– Budweg intensywnie rozwijał się w okresie, kiedy był w naszym posiadaniu, a my byliśmy dumni z naszego udziału w tym rozwoju – m.in. z dokonania udanej zmiany pokoleniowej w zespole zarządzającym. Cieszymy się, że firma dołączy do silnego grona partnerów w BBB i będzie kontynuować rozwój w oparciu o te same podstawowe wartości, co dotychczas. – mówi Henrik Normann Karlsen, Partner w Capidea.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

ktoś tam..., 6 kwietnia 2022, 6:58 0 0

obroty spadaja to i wlasciciele sie zmieniaja

Odpowiedz