Prawidłowy sposób montażu wkładów gumowych do sprężyn

, 27 stycznia 2021, 11:41

Wkłady do sprężyn, to gumowe elementy, które montowane pomiędzy zwojami sprężyn utwardzają zawieszenie oraz zwiększają jego stabilizację. Wkłady wykonane są z odpowiedniej mieszanki gumowej. Posiadają specjalne zagłębienie, które ułatwia stabilne osadzenie ich pomiędzy zwojami sprężyn bez używania dodatkowych elementów montażowych.

Dzięki zastosowaniu wkładów zwiększa się prześwit w samochodzie, a utwardzenie zawieszenia pozwala na przewożenie cięższego ładunku bez nadmiernego obniżenia zawieszenia. W zależności od zapotrzebowania można stosować od jednego do trzech wkładów na jedną sprężynę.

Jak zamontować gumowy wkład do sprężyn w samochodzie?

Poniżej prezentujemy krótką informację na temat tego, jak zamontować wkład między zwojami sprężyny. Cały proces nie jest skomplikowany i jest przeprowadzany bez demontażu sprężyny. Przy montażu/demontażu należy zachować szczególną ostrożność i zapewnić stabilne oparcie samochodu na podnośniku.

Umieść Auto na podnośniku, aby rozciągnąć sprężynę. PAMIĘTAJ! Proces montażu wkładu dokonujemy bez demontażu sprężyny.

Jeżeli uniesienie samochodu nie umożliwi zamontowania wkładu, należy zastosować ściągacze do sprężyn. Ściągacze trzeba zamocować odwrotnie – tak, aby rozciągnąć sprężynę. Najlepiej zamontować je między czterema zwojami. Wkład należy umieścić na środku wysokości sprężyny, nawijając go na zwoje. Należy pamiętać, aby wkłady zostały zamontowane w dokładnie takiej samej ilości, oraz miejscu po obu stronach osi auta.

Po opuszczeniu samochodu z podnośnika upewnij się, czy kołnierze wkładu otuliły sprężynę.

Prawidłowo zamontowany element

Wkłady gumowe do sprężyn do większości samochodów osobowych, dostawczych oraz terenowych są dostępne w ofercie firmy TEDGUM.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Adaś, 29 stycznia 2021, 14:30 0 0

Jasny gwint, bez tej instrukcji na pewno bym tego nie dokonał!

Odpowiedz

Waldi, 2 lutego 2021, 7:06 2 -2

Profesjonalny serwis, a piszecie o elemencie który powoduje nieprawidłową pracę sprężyny....

Odpowiedz

Janusz, 12 lutego 2021, 12:16 0 0

Kolego piszą o tym z czego maja kasę Tvpis

Odpowiedz