Dyadema, nowa technologiczna perełka do najmocniejszych supersamochodów

, 3 października 2019, 9:53

Bohater Salonu IAA we Frankfurcie – zupełnie nowy zacisk typu monoblok z innowacyjną technologią chłodzenia powietrzem.

Dyadema to najbardziej zaawansowany zacisk, jaki firma Brembo kiedykolwiek wyprodukowała do samochodów jeżdżących po drogach publicznych. To technologiczna perełka posiadająca wszystkie parametry techniczne i konstrukcyjne właściwe dla produktu, który ma zapewnić przewagę nowej generacji supersamochodów.

Jest to aluminiowy, 6-tłoczkowy zacisk typu monoblok z innowacyjnym technologicznie systemem chłodzenia powietrzem wykonywanym już na etapie odlewania. Zacisk ten posiada nowatorski kanał chłodzący, który zwiększa przepływ powietrza wokół klocków hamulcowych, a dzięki tej wymuszonej wentylacji sam zacisk pracuje w niższych temperaturach, co gwarantuje lepsze i bardziej stabilne parametry eksploatacyjne.

Wzrost przepływu powietrza zmniejsza temperaturę płynu hamulcowego nawet o 15% w porównaniu ze standardowym zaciskiem, co pozwala utrzymać maksymalną skuteczność hamowania całego układu. Jest to zatem zacisk hamulcowy o najlepszej wydajności chłodzenia, jaki kiedykolwiek wyprodukowano w Brembo, co skutkuje zwiększeniem parametrów eksploatacyjnych i skróceniem drogi hamowania.

Zacisk Dyadema został zaprezentowany przez Brembo na 68. Salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie, odbywającym się w dniach 12–22 września, na którym najwięksi światowi gracze z branży motoryzacyjnej przedstawili dziesiątki nowości i zapowiedzi.

Unikalna cecha tego produktu jest efektem naturalnej ewolucji badań Brembo nad uzyskaniem maksymalnych osiągów i najlepszym przykładem współpracy między dostawcą a producentem samochodów w celu uzyskania innowacyjnego produktu, którego design jest zintegrowany z pojazdem.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!