Reflektory OSRAM LEDriving – sposób na legalną zmianę wyglądu samochodu

, 6 września 2019, 14:23

Oferta OSRAM to nie tylko pojedyncze źródła światła. Od kilku lat producent oferuje także kompletne rozwiązania, w tym także reflektory do konkretnych modeli aut. Obecnie w swojej ofercie posiada nowoczesne reflektory do trzech popularnych modeli samochodów: Forda Focusa 3 (modele 2011-2014), VW Golfa VI i VW Golfa VII (modele 08/2012-2017). Wymiana przednich lamp na modele OSRAM LEDriving jest prosta, zapewni znacznie lepszą widoczność oraz odmieni wygląd samochodów. Wszystkie modele lamp OSRAM LEDriving mają pełną homologację ECE na wszystkie funkcje, dzięki czemu ich zastosowanie jest w pełni legalne i bezpieczne.

Zamienniki lamp do VW Golfa VII wykorzystują najnowocześniejsze oświetlenie diodowe. Przy użyciu LED-ów realizowane są wszystkie funkcje świateł przednich: mijania, drogowe, do jazdy dziennej, kierunkowskazy oraz pozycyjne. Tak wyposażone modele OSRAM LEDriving gwarantują znaczną poprawę jakości światła, niezależnie od tego, czy samochód w pierwszym wyposażeniu miał lampy ksenonowe czy halogenowe. W przypadku porównania z tymi ostatnimi, światło jest bielsze nawet o 100%. Dodatkowo reflektory OSRAM LEDriving zapewniają światło do 200% jaśniejsze (w porównaniu z minimalnymi wymaganiami normy ECE). W trybie świateł drogowych widoczność może wzrosnąć do 200 m przed samochodem. Diody w zamiennikach przednich lamp do VW Golfa VII produkowanych przez OSRAM charakteryzuje temperatura barwowa 6000 K, co oznacza chłodne, białe światło.

Innowacyjność reflektorów OSRAM LEDriving do VW Golfa VII, została doceniona przez fachowców – w 2018 roku otrzymały nagrodę specjalną na Międzynarodowych Targach Automechanika we Frankfurcie nad Menem.

Światła OSRAM LEDriving do VW Golfa są dostępne w trzech wersjach różniących się estetyką. Odmiana Black Edition jest wykończona czarnymi akcentami, Chrome Edition ma chromowane elementy wewnątrz reflektora, dookoła lamp pozycyjnych i nad kierunkowskazami, a GTI Edition – charakterystyczny czerwony pas w reflektorze i czarne, pełne połysku wykończenie.

Dodatkowo do VW Golfa VII OSRAM oferuje diodowe, dynamiczne zamienniki kierunkowskazów montowanych w bocznych lusterkach o nazwie Dynamic Mirror Indicator. Stanowią one doskonałe uzupełnienie przednich świateł LEDriving do tego modelu. Źródłem światła w kierunkowskazach również są LED-y. Dynamiczny sposób prezentacji światła zsynchronizowany z kierunkowskazami w lampach głównych sprawia, że wyglądają wyjątkowo atrakcyjnie i są znacznie łatwiejsze do zauważenia przez kierowców jadących z przeciwka.

W przypadku zamienników przednich lamp do Forda Focusa trzeciej generacji, oraz do VW Golf VI OSRAM zastosował inną technologię. W modelu LEDriving XENARC połączono ksenonowe źródła światła o mocy 25 W z diodami. Te pierwsze są użyte do funkcji świateł mijania i drogowych, LED-y pełnią funkcję kierunkowskazów, świateł do jazdy dziennej i pozycyjnych. Dzięki nowoczesnej technologii nazwanej lightguide, lampy OSRAM zapewniają jednorodne światło bez widocznych pojedynczych punktów świetlnych.

Wszystkie modele przednich świateł OSRAM LEDriving, do Forda Focusa 3, VW Golfa VI i VW Golfa VII, są objęte 2-letnią gwarancją, spełniają wymagania normy IP69K i są znacznie trwalsze niż fabrycznie montowane żarówki halogenowe. Żaden z nich nie wymaga systemu samopoziomowania ani spryskiwaczy. Wymiana przednich lamp na modele OSRAM LEDriving zapewni użytkownikom tych samochodów znaczną poprawę bezpieczeństwa jazdy i nie sprawi problemów (plug & play). Nie bez znaczenia jest też atrakcyjny wygląd, który powoduje, że samochody prezentują się znacznie lepiej na drodze.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!