OSRAM dba o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego

, 6 września 2019, 14:17

Bezpieczeństwo na drodze zależy nie tylko od jasności i zasięgu reflektorów w samochodzie. Istotne znaczenie ma także widoczność pieszych, rowerzystów i motocyklistów. Dlatego firma OSRAM wprowadziła do swojej oferty produkty LEDowe, które można umieścić w odzieży i akcesoriach codziennego użytku, co sprawia, że wszyscy uczestnicy ruchu są znaczenie lepiej widoczni.

Plecaki ze zintegrowanym oświetleniem diodowym OSRAM to ostatni krzyk mody i najlepszy sposób na poprawę bezpieczeństwa pieszych na drodze. Dotyczy to przede wszystkim uczniów, ale nie tylko ich. Polska znajduje się w niechlubnej czołówce europejskich statystyk wypadków z udziałem pieszych. Moduły LED OSRAM wszywane w plecaki, ubrania i przedmioty codziennego użytku mogą pomóc zmienić ten stan.

Dwa pierwsze projekty z firmami oferującymi plecaki z modułami oświetleniowymi OSRAM zostały już zrealizowane w Niemczech. Na rynku można już kupić takie produkty marki sprzętu outdoorowego Jack Wolfskin oraz wytwórcy szkolnych plecaków – Scout. Moduły LED są wszywane we fronty plecaków. Do momentu włączenia są niewidoczne, a przy użyciu wygodnego przycisku można je błyskawicznie włączyć w warunkach ograniczonej przejrzystości powietrza lub po zmierzchu. Moduły LED w przeciwieństwie do odblaskowych pasków poprawiają widoczność pieszych bez udziału żadnych zewnętrznych źródeł światła, a więc również w całkowitej ciemności. Są również zabezpieczone przed wilgocią i zadziałają w każdą pogodę, a dzięki wszyciu w plecak nie da się ich zgubić.

Zintegrowane z plecakami Scout Exklusiv moduły Safety Light nie wymagają wymiany baterii. O zasilanie dba wbudowany akumulator, który może służyć również jako tzw. power bank oraz awaryjna latarka.

W ofercie marki Jack Wolfskin są dwa plecaki zaprojektowane z myślą o ludziach poruszających się w terenach zurbanizowanych. Proton 18 ma sportowy styl, pojemność 18 l i wbudowane czerwone światła obrysowe oraz białe ostrzegawcze. Oba są skonstruowane z użyciem modułów LED OSRAM. Jack Wolfskin Neuron jest nieco większy, ma pojemność 26 l i został opracowany jako codzienny plecak miejski. W środku zmieści się laptop, tablet i wszystkie inne przedmioty niezbędne na co dzień. Funkcjonalność modułów LED OSRAM jest identyczna jak w przypadku modelu Proton.

OSRAM współpracuje także z producentami odzieży motocyklowej i roboczej. Firma HELD ma w swojej ofercie kamizelkę i dwie kurtki dla motocyklistów kompatybilne z oświetleniem LED. O wyposażenie w moduły oświetleniowe trzeba zadbać samodzielnie. Takie rozwiązanie pozwala na wzbogacenie odzieży o funkcję aktywnej ochrony przy pomocy dodatkowego źródła światła. Moduły emitują białe światło z przodu i czerwone z tyłu. Dzięki przemyślanej konstrukcji punkty świetlne LED można łatwo zintegrować z ubraniem, a o zasilanie dba akumulator o poj. 4000 mAh ładowany przez USB.

Największą zaletą rozwiązania LED firmy OSRAM do tekstyliów jest jego odporność na wodę i wysokie temperatury dzięki czemu odzież, plecaki i inne akcesoria w nie wyposażone mogą być prane razem z modułami LED.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!