Wymiana żarówek na modele OSRAM o podwyższonych parametrach to najprostszy sposób na legalną modyfikację oświetlenia

, 6 września 2019, 13:17

Lider na rynku oświetlenia samochodowego, firma OSRAM, oferuje wiele modeli żarówek halogenowych oraz lamp ksenonowych różniących się parametrami. W zależności od zapotrzebowania, warunków i środowiska jazdy, kierowcy mogą wybrać model, który najlepiej spełni ich wymagania, a nawet odmieni wygląd pojazdu. Co najważniejsze, wszystkie posiadają homologację ECE, więc taka modyfikacja jest w pełni legalna.

Żeby dokonać właściwego wyboru źródeł światła, trzeba znać jego zalety i wady. W przypadku żarówek halogenowych 12V zmiana parametrów względem produktu standardowego jest bowiem związana z kompromisem pomiędzy ilością wytwarzanego światła, a trwałością.

W celu ułatwienia wyboru klientom, oświetlenie samochodowe w firmie OSRAM jest podzielone na cztery czytelnie oznaczone linie produktowe. Wszystkie są homologowane i oznaczone symbolem oryginalnych części zamiennych, ale każda linia wyróżnia się dodatkowymi cechami.

Oferowane linie to: Night Breaker, Cool Blue, Ultra Life i Original. Dzięki prostemu oznakowaniu łatwo wybrać optymalne rozwiązanie, dopasowane do samochodu i preferencji kierowcy. Dotyczy to zarówno klasycznych żarówek halogenowych, jak i lamp ksenonowych.

Żarówki halogenowe i lampy ksenonowe Night Breaker to to najjaśniejsze źródła światła dostępne w ofercie OSRAM i jedne z najlepszych na rynku. Oferują jasne światło o optymalnej barwie, dlatego są idealne dla kierowców, którzy dużo podróżują w nocy.

Lampy ksenonowe OSRAM z serii XENARC Night Breaker Laser wytwarzają światło jaśniejsze nawet o 200% w porównaniu z wymogami homologacyjnymi określonymi w normie ECE. Oświetlają aż do 250 m drogi przed samochodem, co znacznie podwyższa poziom bezpieczeństwa podczas jazdy nocą.

Seria żarówek halogenowych Night Breaker została podzielona dodatkowo na modele Laser i Silver. Night Breaker Laser są najjaśniejszymi żarówkami w ofercie OSRAM. Zapewniają do 150% jaśniejsze i do 20% bielsze światło w porównaniu z wymaganiami homologacyjnymi normy ECE. Oświetlają aż do 150 m drogi przed samochodem. Należy jednak pamiętać o wspomnianym wcześniej kompromisie i przy zakupie uwzględnić fakt, że żarówki te charakteryzuje krótsza trwałość i większa wrażliwość na skoki napięcia i przepięcia w instalacji elektrycznej. Modele Night Breaker Silver to rozwiązanie pośrednie – wytwarzają do 100% jaśniejsze światło pozwalające na oświetlenie do 130 m drogi przed samochodem, a ich trwałość jest tylko nieznacznie krótsza niż żarówek standardowych. Są więc idealnym rozwiązaniem szczególnie dla tych, którzy zdecydowanie stawiają na większą ilość światła, ale chcą żeby żarówki w ich samochodzie były bardziej odporne na kaprysy instalacji elektrycznej.

Kierowcy ceniący atrakcyjny wygląd i chłodną barwę światła wybiorą lampy i żarówki OSRAM Cool Blue Intense. W przypadku ksenonów temperatura barwowa do 6000 K została osiągnięta dzięki zastosowaniu specjalnego wypełnienia bańki zamiast niebieskiego filtra stosowanego przez innych producentów. Dzięki temu lampy Cool Blue Intense firmy OSRAM są o 20% jaśniejsze w porównaniu ze innymi ksenonowymi źródłami światła pokrytymi filtrem.

Również w przypadku żarówek halogenowych OSRAM Cool Blue Intense oferuje chłodnobiałe światło, które nawet mimo zastosowania filtra jest nawet do 20% jaśniejsze.

Produkty z linii OSRAM Ultra Life zaprojektowano z myślą o wydłużonej trwałości. Spodobają się użytkownikom samochodów o utrudnionym dostępie do reflektorów, a także tym, którzy głownie podróżują w dzień lub po dobrze oświetlonych drogach. Dzięki trwałości źródeł światła OSRAM Ultra Life konieczność czasochłonnej i kosztownej wymiany, będzie zdarzała się znacznie rzadziej.

Trwałość żarówek halogenowy jak i lamp ksenponowych OSRAM Ultra Life jest nawet do 4 razy dłuższa niż standardowych żarówek. Na lampy XENARC Ultra Life OSRAM udziela aż 10 lat gwarancji, a na żarówki halogenowe do 4 lat.

Podstawową linią produktów OSRAM są klasyczne lampy ksenonowe i żarówki halogenowe Original. Ich nazwa wiąże się z zastosowaniem – dzięki najwyższej jakości jako jedne z nielicznych na rynku mogą poszczycić się mianem oryginalnych części zamiennych. Spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania producentów samochodów i są stosowane na pierwszy montaż w blisko połowie nowych aut na świecie. Dodatkowo wysoka jakość lamp ksenonowych Original jest poparta 4-letnią gwarancją producenta.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!