Brembo wchodzi do Formuły E

, 19 października 2018, 11:23

Brembo SpA ma przyjemność poinformować, że firma Spark Racing Technology (SRT) – wyłączny dostawca podwozi na sezon 5 (2018-2019), 6 (2019-2020) i 7 (2020-2021) Mistrzostw FIA Formuły E wybrała Brembo na dostawcę całego układu hamulcowego, łącznie z tarczami i klockami.

Alberto Bombassei, Prezes Zarządu spółki Brembo, powiedział:

– Jestem wyjątkowo dumny z tego osiągnięcia, ponieważ jest ostatecznym ukoronowaniem intensywnego i stałego zaangażowania Brembo, zwłaszcza ekip z działów wyścigowych i R&D, w opracowanie i produkcję układu wybranego przez firmę SRT, której osobiście dziękuję za zaufanie, jakim obdarzyła Brembo.

Dla firmy takiej jak Brembo, która zawsze stawiała na ciągłą innowację, jednoosobowy bolid od Spark, przeznaczony dla FIA Formuła E, stanowi nieporównywalne z niczym „mobilne laboratorium” dla celów rozwoju technologii stosowanej w samochodach elektrycznych, co jest prawdziwym wyzwaniem przyszłości – a może nawet teraźniejszości – branży samochodowej. Z tego punktu widzenia, jesteśmy również szczęśliwi, że możemy podzielać i wspierać wizję i zaangażowanie FIA w kwestie zrównoważonego rozwoju sportów motorowych i bezpieczeństwa drogowego.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!