Homologacje ECE-90 dla całej gamy tarcz hamulcowych i bębnów BREMBO

, 14 listopada 2017, 13:18

UNECE R 90-02 to nowy standard jakościowy dla tarcz hamulcowych i bębnów przeznaczonych na rynek części zamiennych.

Norma ECE R90 pierwotnie stosowana do klocków hamulcowych i szczęk, niedawno została zmieniona, a nowa wersja R90-02 od listopada 2016 roku nakłada również obowiązek uzyskania homologacji tarcz hamulcowych i bębnów przeznaczonych na części zamienne dla nowo zarejestrowanych pojazdów.

Firma Brembo, jako producent tarcz hamulcowych, została zaproszona do uczestniczenia w pracach przy tworzeniu nowych rozporządzeń, a także aktywnie uczestniczyła w grupie roboczej w ramach Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ.

Celem tego rozporządzenia jest uzyskanie porównywalnych, pod względem funkcjonalności, bezpieczeństwa i wydajności, parametrów tarcz i bębnów, stosowanych jako części zamienne z oryginalnymi produktami, które są wymienne.

Produkty homologowane będzie można łatwo rozpoznać dzięki zastosowaniu wydawanego przez organ certyfikujący kodu homologacji, który umieszczony zostanie na produkcie (wraz z innymi informacjami umożliwiającymi identyfikację) oraz na etykiecie na opakowaniu.

Brembo: homologacja całej gamy

Brembo, opierając się na swoim ogromnym doświadczeniu w projektowaniu i produkcji układów hamulcowych, tak dla oryginalnego wyposażenia, jak i rynku części zamiennych (Aftermarket), zawsze oferowało szeroką gamę produktów o cechach identycznych lub przewyższających oryginał, a zatem spełniających, czy wręcz wykraczających poza wymagania nowych przepisów.

Już ponad 15 lat temu uzyskaliśmy certyfikat potwierdzający wysoki standard naszych tarcz hamulcowych z homologacją ABE, wydaną przez niemiecki Federalny Urząd Transportu Drogowego. Tym samym zagwarantowaliśmy maksymalną ochronę kierowców, oferując produkty przewyższające wymagania rynkowe.

Z satysfakcją przyjmujemy wprowadzenie nowego rozporządzenia, które uzupełni lukę prawną dotyczącą ważnego elementu aktywnego bezpieczeństwa i zapewni jednolity standard uznawany przez wszystkie kraje, ponieważ od zawsze ważne było dla nas bezpieczeństwo, jakie gwarantują podzespoły układu hamulcowego oraz promowanie licznych kampanii społecznych o tej tematyce.

W związku z tym zdecydowaliśmy się wystąpić o homologację nie tylko na podzespoły używane w nowo rejestrowanych pojazdach, ale i na całą gamę tarcz i bębnów Brembo, złożoną z ponad 2200 pozycji pokrywających 97% europejskiej floty.

Dzięki pracom działu R&D przetestowano i udzielono homologacji 95% produktów dostępnych w katalogu, zarówno tych, które należą do linii tarcz odpowiadających oryginałowi, jak i do linii o zwiększonej wytrzymałości, takich jak linia tarcz nacinanych Brembo Max oraz nowa seria tarcz nawiercanych Brembo Xtra.

Wierzymy, że jest to ważny krok naprzód dla całego przemysłu motoryzacyjnego i dla specjalistów z nim związanych biorąc pod uwagę rozwój, w ramach którego nie należy pomijać bezpieczeństwa końcowego użytkownika.

Komentarze

Brak komentarzy!