BILSTEIN B6 do ​Sprintera

20 marca 2024, 10:06

Mercedes Sprinter to obok Fiata Ducato i jego „klonów” jedna z najpopularniejszych baz do budowy kamperów. W gamie specjalnych „campingowych” amortyzatorów BILSTEIN B6 nie mogło zabraknąć referencji także do tego modelu (serie 906, 907, 910).

Solidne podwozie Sprintera idealnie nadaje się jako podstawa dla samochodów dostawczych i kamperów. Dzięki różnym wariantom nadwozia, w tym różnym rozstawom osi i wysokościom, ten popularny model oferuje potencjał dla szerokiej gamy konwersji.

Pomimo wszystkich zalet Sprintera jako bazy, zawsze jest miejsce na poprawę. Zwłaszcza jeśli chodzi o prowadzenie i właściwości jezdne. W końcu wielu użytkowników kamperów skarży się na brak komfortu podróży, słabą stabilność lub irytujące odgłosy zawieszenia podczas długich wakacyjnych podróży. Nic dziwnego: na złych drogach, w zakrętach i na przejazdach kolejowych seryjne amortyzatory pojazdów dostawczych przerobionych na kampery nie radzą sobie z tym, aby zapewnić maksymalny komfort i pełne bezpieczeństwo jazdy.

Specjalne amortyzatory BILSTEIN z dodatkową siłą tłumienia dla Mercedes Sprinter 906, 907 i 910

BILSTEIN B6 Camper to specjalne amortyzatory, które znacznie poprawiają komfort i bezpieczeństwo jazdy kamperów. Do oferty trafiły referencje opracowane specjalnie dla kamperów opartych na Mercedes-Benz Sprinter w serii 906, 907 i 910. Wcześniej nowa linia produktów wprowadzona na rynek w 2022 roku była dostępna dla kamperów opartych na Fiat Ducato (od roku modelowego 2006) i identycznych pojazdach oferowanych przez Citroena, Peugeota i Opla.

Ich właściwości tłumiące zostały dostosowane do parametrów kamperów w legendarnym teście drogowym BILSTEIN. Testy przeprowadzono na samochodach obciążonych do limitu ładowności, z wysoko położonym środkiem ciężkości i doposażonym m.in. w uchwyty rowerowe.

Bezpieczniej i bardziej komfortowo

Nowe amortyzatory BILSTEIN B6 Camper idealnie pasują do Sprinterów przerobionych na kampery. Zapewniają bardzo dobre właściwości jezdne, lepszą odporność na podmuchy bocznego wiatru i znacznie lepsze prowadzenie w zakrętach.

Jednocześnie pasażerowie mogą spodziewać się większego komfortu jazdy i cichszej pracy podwozia, zwłaszcza na kostce brukowej i przejazdach kolejowych.

​Bezproblemowy montaż

Amortyzatory BILSTEIN B6 Camper mogą być instalowane bez najmniejszych problemów w każdym warsztacie. Warto w tym miejscu podkreślić, że koszty wymiany są znacznie niższe niż koszty montażu zawieszenia pneumatycznego.

Więcej cennych wskazówek?
Odpowiedzi na wszystkie ważne pytania dotyczące amortyzatorów i zawieszeń znajdziesz na https://workshop.bilstein.com/en/magazine/ Wszystkie produkty BILSTEIN są szczegółowo opisane i objaśnione, a także znajdują się tam odpowiedzi na najważniejsze i często zadawane pytania.

Każdy, kto zawodowo zajmuje się zawieszeniami, znajdzie tutaj https://workshop.bilstein.com/en/trainings-and-courses/ odpowiednie szkolenia, dzięki którym pogłębi swoją wiedzę. Szkolenia oferowane są nie tylko w siedzibie firmy. BILSTEIN oferuje również wirtualne sesje szkoleniowe dotyczące wszystkich istotnych tematów związanych z zawieszeniem.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!