Trzy świecące przeboje z gamy Philips Xperion 3000

10 listopada 2023, 15:11

Oferta oświetlenia akumulatorowego Philips poszerzyła się o zieloną gamę Xperion 3000. To wyjątkowo dopracowane lampy warsztatowe, które wyróżniają się nie tylko atrakcyjnym wzornictwem, ale również bardzo wysoką jakością wykonania i doskonałymi parametrami światła i skutecznym zabezpieczeniem przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak wilgoć, pył czy wstrząsy.

W szerokiej gamie Xperion 3000 każdy znajdzie coś dla siebie. Te bezprzewodowe lampy opracowano z myślą o warsztatach samochodowych, ale idealnie nadają się także dla kierowców, handlowców czy podróżników. Jednym słowem dla każdego, kto potrzebuje niezawodnego, mocnego źródła światła w sytuacji, w której nie będzie miał dostępu do prądu.

Oto trzy najciekawsze naszym zdaniem propozycje, które już teraz cieszą się sporym zainteresowaniem właśnie ze względu na swoją wszechstronność.

1. Xperion 3000 Zoom

Xperion 3000 Zoom to wysokiej jakości światło do pracy. Dzięki mocnemu, jasnemu światłu, antypoślizgowemu uchwytowi i ruchomej głowicy idealnie nadaje się do codziennego użytku. Wbudowana w głowicy zmiennoogniskowa soczewka umożliwia łatwą regulację światła od szerokiego rozproszenia do skupionej jasności (od 20° do 130°).Ten model świeci wyjątkowo jasno. W trybie Boost jest to aż 1000 lm. W trybie Eco – 200 lm. W zależności od wyboru akumulator pozwala na pracę w czasie od 1.5 do nawet 9 godzin! Przy sporadycznym użytkowaniu lampa może wytrzymać kilka dni bez konieczności ponownego naładowania.

Xperion 3000 to tak naprawdę bezprzewodowa lampa do wszystkiego. Niezależnie od tego, czy jesteś w garażu, majsterkujesz, czy próbujesz coś naprawić w terenie, okaże się wyjątkowo przydatna. Idealnie leży w dłoni, ale można ją także gdzieś przyczepić – jest wyposażona nie tylko w uchwyt, ale także w silny magnes. Xperion 3000 wygląda solidnie i faktycznie jest solidna.

Tak jak cała rodzina modeli Xperion jest zabezpieczona przez zachlapaniem i wstrząsami. Jeśli przypadkowo wypadnie Ci z ręki – powinna przetrwać taki incydent bez większego uszczerbku.

2. Philips Flood Mini

Małe, ale bardzo wydajne źródło światła. Lampa może pracować w dwóch trybach – Boost (500 lm) i Eco (200 lm). W pierwszym wbudowany akumulator zapewnia ok. 3 godziny pracy, w drugim – aż 8! O stanie naładowania informuje czytelny wskaźnik.

Flood Mini idealnie nadaje się do precyzyjnego oświetlania miejsca pracy. Ze względu na charakter wiązki światła, równie dobrze może służyć także jako tymczasowe oświetlenie sufitowe. Gdyby przypadkowo spadła – najprawdopodobniej dalej będzie działać. W trakcie projektowania poddawano ją testom upadku z wysokości 1,5 metra, a zatem to bardzo solidny produkt. Philips Xperion 3000 Flood Mini może pracować zarówno w pomieszczeniach jak też na zewnątrz, ponieważ jest odporna na zachlapanie i będzie działać również podczas lekkiego deszczu.

Niewielkie wymiary nie ograniczyły funkcjonalności. Flood Mini ma w tylnej części wbudowany obracany o 180 stopni uchwyt, który ułatwia podparcie lub zawieszenie jej w dogodnej pozycji. Ta wszechstronność pozwala skierować światło dokładnie tam, gdzie jest potrzebne.

Tak jak większość bezprzewodowych modeli Philips, Flood Mini jest również wyposażona w silny magnes, który umożliwia przyczepienie do dowolnej metalowej powierzchni.

3. Xperion 3000 Head

Latarki czołowe zajmują bardzo ważne miejsce w segmencie bezprzewodowego oświetlenia dodatkowego. Lekka latarka czołowa Philips Xperion 3000 to bardzo nowoczesny produkt, który zainteresuje wszystkich, którzy są w ciągłym ruchu, potrzebują dobrego światła, a jednocześnie muszą mieć wolne ręce.

Użytkownik tego modelu może wybierać pomiędzy dwoma trybami jasności – Boost (300 lm) oraz Eco (100 lm). W zależności od wyboru lampa świeci od dwóch do sześciu godzin, co przy tak małych gabarytach jest doskonałym wynikiem. Pełne naładowanie latarki Philips Xperion 3000 Headlight zajmuje natomiast mniej niż 2,5 godziny.

Reflektor Philips Xperion 3000 emituje szerokie, białe światło, które oświetla cały obszar przed głową. Światło o temperaturze 6000 kelwinów jest łagodne dla oczu, poprawia komfort widzenia i redukuje zmęczenie oczu.

Bardzo ciekawą opcją jest dodatkowy reflektor punktowy 200 lm, do precyzyjnego doświetlania detali. Latarka czołowa Philips Xperion 3000 jest wyposażona w antypoślizgową, elastyczną opaskę, która wygodnie przylega do głowy i ma szeroki zakres regulacji.

Mimo swoich niewielkich gabarytów, Xperion 3000 spełnia normy IP65/IK67 (odporność na uderzenia, wodę i niektóre rozpuszczalniki.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Mechanik, 17 listopada 2023, 10:55 1 0

Xperion 3000 Head - Sprawdziłem i daje radę, chociaż czas ładowania mógłby być krótszy, a tak będę musiał kupić drugą, aby zapewnić ciągłość pracy.

Odpowiedz