Markowe szyby Pilkington w ofercie Inter Cars

12 listopada 2017, 12:48

Pilkington to firma z długą historią, której początki sięgają 1826 roku. Firma założona została przez rodziny Pilkington i Greenall w angielskim Lancashire. Po roku 1895, kiedy firmę opuścił ostatni członek rodziny Greenall i firma przyjęła nazwę Pilkington Brothers. Teraz ich produkty dostępne są w ofercie Inter Cars.

 

Prawdziwym przełomem w historii marki jest rok 1959. Wtedy to Sir Alastair Pilkington wprowadził nowatorską metodę produkcji szkła, polegającą na prowadzeniu procesów technologicznych w pozycji poziomej, gdzie szkło płynęło na rozgrzanej cynie. Proces ten pozwolił uzyskać niespotykaną do tego czasu jakość szkła, jednocześnie unikając powszechnie stosowanej metody polerowania dla uzyskania odpowiedniej przejrzystości. Kolejnym krokiem było odsprzedanie patentu innym producentom szkła, którzy bez wyjątku stosują tę metodę do dnia dzisiejszego.

Obecnie Pilkington produkuje wyroby w 29 (ponad 40 fabryk) krajach, a roczne obroty firmy ze sprzedaży na ponad 130 rynkach sięgają ponad 5 miliardów dolarów.

W roku 1993 firma rozpoczęła swoja działalność w Polsce. Pierwszą lokalizacją była huta szkła w Sandomierzu, na bazie której powstała zaawansowana linia produkcji szkła – float, która była przełomem w produkcji szkła płaskiego.

Kolejnym etapem była inwestycja, która powstała w Chmielowie i jest to obecnie jedna z największych i najbardziej zaawansowanych inwestycji Grupy na świecie. Na terenie Polski działa również kilka fabryk przetwórstwa szkła na potrzeby budownictwa.

Pilkington działa w trzech segmentach:

  • Szkło samochodowe to produkty dla producentów samochodów i transportu specjalnego oraz na rynek części zamiennych,
  • Szkło dla budownictwa do okien, fasad, zastosowań technicznych i sektora energii słonecznej,
  • Produkty specjalne to cienkie szkło do produkcji ekranów.

 

Pilkington Automotive produkuje szyby samochodowe na pierwszy montaż (OEM) dla większości producentów pojazdów na całym świecie. Znaczna ich część jest produkowana w zakładach w Sandomierzu i w Chmielowie k. Tarnobrzega. Łącznie w Polsce produkuje trzy miliony szyb czołowych rocznie.

 

Szyby marki Pilkington są dostępne w ofercie Inter Cars posiadają status oryginalnych części zamiennych, klasa „Q”

 

Dystrybucja realizowana jest z Magazynu Centralnego w Sochaczewie oraz w mniejszym stopniu z filii usytuowanych w Warszawie, Sopocie, Krakowie, Piekarach Śląskich, Wrocławiu, Poznaniu oraz Tarnobrzegu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!