BorgWarner rozbudowuje zakład w Błoniu w celu produkcji komponentów dla pojazdów elektrycznych

23 września 2022, 10:31

Firma BorgWarner Mobility Poland otrzymała wsparcie publiczne od Specjalnej Strefy Ekonomicznej TAX na rozbudowę swojego zakładu w Błoniu. Istniejący zakład zostanie powiększony o 15 000 metrów kwadratowych, aby umożliwić produkcję komponentów, w tym wysokowydajnych falowników, przetworników DC-DC i systemów zarządzania baterią. Rozbudowa ma zostać zakończona do końca 2023 roku. 

– W związku z rosnącą popularnością procesu elektryfikacji pojazdów, wzrasta globalne zapotrzebowanie na układy energoelektroniczne. Dlatego z przyjemnością przekazujemy tę wiadomość dotyczącą naszej lokalizacji w Błoniu – podkreśla Paweł Tetela, Kierownik zakładu, BorgWarner Mobility Poland. – W ciągu najbliższych pięciu lat spodziewamy się zwiększyć nasze zdolności produkcyjne w zakresie elektryfikacji i znacznie poszerzyć grono pracowników. Począwszy od 2023 roku, komponenty do pojazdów elektrycznych produkowane w Błoniu będą montowane w wielu samochodach klasy premium największych producentów motoryzacyjnych.

Na inwestycje w rozbudowanym zakładzie w latach 2022 – 2024 zostanie przeznaczona kwota w wysokości 380 mln złotych. Wraz ze zwiększeniem mocy produkcyjnych, firma BorgWarner oferuje atrakcyjne możliwości zatrudnienia dla specjalistów, którzy chcą współpracować w innowacyjnym środowisku, opracowując zaawansowane technologie, takie jak falowniki  800 woltowe z węglika krzemu (SiC). Te możliwości są dostępne dla inżynierów procesu, inżynierów produktu, inżynierów testu, inżynierów jakości i ekspertów wdrażających. Aktualne oferty pracy można znaleźć na stronie borgwarner.com/careers.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!