Nowy dyrektor COO UFI Filters w regionie EMEA i Ameryce

, 1 sierpnia 2022, 8:13

UFI Filters ogłasza zmiany na stanowiskach Chief Operating Officer (COO) w regionie EMEA i w Ameryce. Onofrio Defina przejmuje stanowisko Stefana Gavy jako COO Americas, a Stefano Gava obejmuje stanowisko COO EMEA.

Zamiana kluczowych dyrektorów ma wzmocnić rozwój UFI Filters poprzez wzajemną wymianę doświadczeń i pozwolić wykorzystać kompetencje nabyte przez Grupę w różnych regionach świata.

Onofrio Defina, pełniący funkcję COO od 2018 roku, posiada doświadczenie w branży automotive, które zdobył pracując dla światowych marek. Do UFI dołączył w 2015 roku jako EMEA and Global Aftermarket Purchasing Director i awansował w hierarchii Grupy aż do stanowiska Chief Operating Officer regionu EMEA. Defina wniesie doświadczenie z bliskiej współpracy z centralą Grupy do swojej nowej roli, polegającej na kierowaniu operacjami w Ameryce, kontrolując rozwój segmentów Original Equipment i Aftermarket oraz zarządzając zakładami w Brazylii i Meksyku.

Stefano Gava posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie finansów na poziomie międzynarodowym. Pracował dla firm z branży architektonicznej, inżynieryjnej i budowlanej w Chinach i Azji Południowo-Wschodniej. Do Grupy UFI Filters dołączył w 2015 roku jako Chief Financial Officer w Szanghaju, a następnie w 2020 roku objął stanowisko Chief Operating Officer Americas w Detroit. Gava wniesie swoją wizję funkcjonowania działu operacyjnego, zdobytą na przestrzeni ostatnich lat, do regionu EMEA.

– Ludzie są wielkim kapitałem Grupy, dlatego jestem dumny ze ścieżki rozwoju naszych najważniejszych dyrektorów, którzy osiągnęli pozycje silnych liderów posiadających globalną wizję. Poprzez wzajemną wymianę doświadczeń (cross fertilisation), chcemy jak najlepiej wykorzystać ich wiedzę, na czym skorzystają wszyscy pracownicy Grupy UFI Filters – mówi Rinaldo Facchini, CEO UFI Filters.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!