7 pytań o XVI Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego

1 grudnia 2021, 13:47

Już wkrótce, w dniach 8-9 grudnia 2021 r., odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń w branży motoryzacyjnej, czyli Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego. To cyklicznie organizowane spotkanie jest okazją do podsumowania mijającego roku oraz prognoz dotyczących przyszłości. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przygotowaliśmy odpowiedzi na 7 najważniejszych pytań dotyczących tego wydarzenia.

1. Czym jest Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego?

Kongres to spotkanie branży motoryzacyjnej, organizowane cyklicznie od kilkunastu lat. Pierwotnie wydarzenie odbywało się pod nazwą Konferencja Niezależnego Rynku Motoryzacyjnego, jednak wraz z rozwojem rynku, rozrostem imprezy i poszerzeniem poruszanych na niej kręgów tematycznych, zdecydowano się na zmianę nazwy. W kongresie biorą udział przedstawiciele najważniejszych firm związanych z branżą motoryzacyjną, organizacji branżowych, przedstawiciele urzędów, agencji państwowych i ministerstw a także eksperci rynkowi czy reprezentanci środowisk naukowych. Celem imprezy jest przedstawienie aktualnych danych rynkowych, omówienie branżowych trendów, zwrócenie uwagi na szanse i zagrożenia czekające motoryzację w bliskiej przyszłości, w tym te wynikające ze zmieniającego się prawa.

2. Kto organizuje kongres?

Od samego początku wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM). Jest to organizacja zrzeszająca ponad 160 największych graczy przemysłu i rynku części motoryzacyjnych generujących rokrocznie obroty o wartości blisko 140 mld złotych, tworzących ponad 330 000 miejsc pracy. SDCM należy do największych europejskich organizacji związanych z sektorem części motoryzacyjnych – CLEPA i FIGIEFA, mających realny wpływ na decyzje legislacyjne dotyczące branży na szczeblu międzynarodowym.
Każdego roku w przygotowanie kongresu angażują się także współorganizatorzy (organizacje branżowe i ministerstwa) oraz patroni honorowi i partnerzy.

3. Gdzie odbywa się kongres?

Miejscem spotkania branży od samego początku była Warszawa. Ze względu na nową rzeczywistość, wykreowaną przez pandemię COVID-19, w 2020 r. kongres po raz pierwszy zrealizowano w sieci – jako wydarzenie online. W 2021 r. ze względu na wciąż wysoką liczbę zachorowań, organizatorzy zdecydowali o ponownym wyborze tej formuły. Kongres obędzie się w dniach 8 i 9 grudnia 2021 r. na specjalnej platformie online. Prelegenci spotkają się w stacjonarnym studiu kongresowym, które zorganizowane będzie w Sound Garden Hotel, skąd będzie prowadzona transmisja na żywo dla uczestników.

4. Jakie tematy zostaną poruszone podczas XVI Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego?

Program XVI edycji wydarzenia jest niezwykle bogaty. Tradycyjnie będzie to okazja, by dokonać pierwszych podsumowań roku na rynku oraz prognoz na nadchodzące kwartały. Nie zabraknie tematów związanych z obserwowanymi wyzwaniami przed jakimi stoi branża motoryzacyjna. Konsekwencje pandemii, elektromobilność, wyzwania klimatyczne, pojazdy autonomiczne, e-commerce w branży motoryzacyjnej, to tylko niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone podczas Kongresu. Przedstawione zostaną również informacje na temat zmian prawnych dotykających motoryzację oraz wielu innych ważnych zagadnień dla branży. Szczegółowy opis wszystkich sesji tematycznych można znaleźć TUTAJ.

5. Kim są prelegenci występujący podczas kongresu?

Jak co roku, Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego będzie skupiał ekspertów z wielu dziedzin związanych z szeroko pojętą motoryzacją. Przygotowane zostaną nie tylko wystąpienia w formie wykładów, ale także dyskusje na branżowe tematy. Dane rynkowe zaprezentują przedstawiciele firm badawczych, w dyskusjach na temat szans i zagrożeń dla rynku wezmą udział przedstawiciele firm produkujących i dystrybuujących części motoryzacyjne. Swoje spojrzenie na branżę przedstawią przedstawiciele międzynarodowych organizacji CLEPA i FIGIEFA. Nie zabraknie także wypowiedzi ekspertów – przedstawicieli SDCM jak i innych organizacji (np. PARP, ZPP, PAIH, POPiHN, PSPA czy ITS). Jak co roku kongres zaszczycą swoją obecnością przedstawiciele władz – m.in. Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Ministerstwa Klimatu i Środowiska czy Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

6. Ile kosztuje udział w XVI Kongresie Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego?

Udział w kongresie w 2021 r. jest całkowicie bezpłatny, pod warunkiem uprzedniej rejestracji na stronie internetowej wydarzenia.

7. Jak wziąć udział w kongresie?

Aby zarejestrować się na wydarzenie wystarczy wejść na stronę https://kongres.sdcm.pl/ i wypełnić krótki formularz. Następnie przed startem kongresu, organizatorzy prześlą na podany adres email link do transmisji wideo.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!