PEA, czyli rewolucja w czyszczeniu układów bezpośredniego wtrysku benzyny

27 marca 2024, 23:59

Utrzymanie silnika z bezpośrednim wtryskiem benzyny FSI, TFSi, JTS, GDI IDE i tym podobnych w optymalnym stanie jest kluczowe dla zachowania jego wydajności i długowieczności. Jednym z elementów, który wymaga szczególnej uwagi jest system bezpośredniego wtrysku benzyny.

Wtryskiwacze w tych silnikach umieszczone są w komorze spalania, czyli w bardzo agresywnym środowisku. To właśnie tam powstają trudno usuwalne kleje, laki i nagar, które mogą powodować problemy z rozpylaniem paliwa. Zanieczyszczenia, w konsekwencji mogą prowadzić do zjawiska LSPI, a nawet wypalania zaworów. Rozwiązaniem tego problemu jest dodatek do paliwa oparty o technologię polieteroaminową Liqui Moly Pro-Line Direkt Injection Reiniger nr 2181.

Co to są polieteroaminy?

Polieteroaminy (PEA) to zaawansowane związki chemiczne, które bardzo skutecznie czyszczą system wtrysku benzyny. Dzięki swojej unikalnej strukturze molekularnej PEA mają zdolność do rozpuszczania trudnych do usunięcia osadów w całym układzie paliwowym, w tym w komorach spalania, na zaworach wlotowych i wtryskiwaczach. Są one szczególnie skuteczne przeciwko twardym, termoutwardzalnym osadom, które mogą powstać w wyniku wysokiej temperatury i ciśnienia panującego w nowoczesnych silnikach benzynowych.

Dlaczego warto używać dodatków PEA?

Stosowanie dodatków zawierających PEA przynosi wiele korzyści:

  • poprawa wydajności silnika: regularne czyszczenie wtryskiwaczy pomaga w utrzymaniu optymalnego stosunku paliwa do powietrza, co przekłada się na lepszą wydajność silnika.
  • zmniejszenie emisji szkodliwych substancji: czyste wtryskiwacze pozwalają na dokładniejsze rozpylanie paliwa, co z kolei redukuje emisję szkodliwych spalin.
  • oszczędność paliwa: usunięcie osadów z wtryskiwaczy może również przyczynić się do zmniejszenia zużycia paliwa.
  • przedłużenie żywotności silnika: silnik to system naczyń połączonych dlatego regularne czyszczenie układu paliwowego i poprawa rozpylania paliwa zapobiega przedwczesnemu zabrudzeniu i rozcieńczeniu oleju, zaworu EGR, odmy i układu dolotowego.
  • zmniejszenie ilości osadów zapobiega zjawisku LSPI.

Jak stosować dodatki PEA Pro-Line Direkt Injection Reiniger nr 2181?

Dodatki PEA są łatwe w użyciu. Wystarczy dodać odpowiednią ilość preparatu do zbiornika paliwa przed tankowaniem. Puszka 120 ml wystarcza na 30-50 litrów paliwa. Zaleca się stosowanie ich w regularnych odstępach czasu co około 5000 km.

Artykuł sponsorowany Liqui Moly

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!