Motoryzacyjne dziedzictwo – ponad 100 lat marki Texaco Havoline

5 stycznia 2024, 8:44

Oleje i płyny chłodzące odgrywają kluczową rolę w smarowaniu silnika i regulowaniu jego temperatury. Te dwa podstawowe elementy pomagają zapobiegać katastrofalnym w skutkach awariom, zapewniając płynną pracę naszych pojazdów. Jednym z przedsiębiorstw, które rozwijały produkty z tej kategorii i mocno zapisały się w historii motoryzacji, niejednokrotnie przełamując technologiczne bariery i wywierając rzeczywisty wpływ na branżę, jest Texaco Lubricants. Wielu kierowców stosuje na co dzień wielosezonowy olej silnikowy i zapobiegający korozji układu płyn chłodzący, a te produkty zawdzięczamy właśnie Texaco i linii produktowej Havoline.

Texaco, firma z ponad stuletnią tradycją, nieustannie dba o innowacyjność swoich produktów, stawiając satysfakcję klientów na pierwszym miejscu. W tym względzie szczególnym zaufaniem kierowców cieszy się marka Texaco Havoline. Oferowana w jej ramach gama olejów i płynów chłodzących nie tylko spełnia standardy branżowe, lecz często na nowo je definiuje. Opracowane innowacyjne formuły Havoline od samego początku (a więc od 1904 roku), mówiąc potocznie „zmieniały zasady gry”. Świadectwem tego jest fakt, że marka ta podbiła sektor motoryzacyjny, wprowadzając innowacje takie jak wielosezonowy olej silnikowy i zapobiegający korozji płyn chłodzący. Na przestrzeni ponad 100 lat wielokrotnie zaskakiwała rynek nowościami, które budziły uznanie użytkowników i konkurentów.

Gama Texaco Havoline jest znana ze stosowania najnowocześniejszych technologii, które pomagają poprawiać osiągi i żywotność silnika. Każdy z wysokowydajnych produktów projektowany jest z myślą o zapewnieniu maksymalnej ochrony i utrzymaniu wysokiej jakości. Ich dodatkowymi atutami jest wszechstronność i dopasowanie do potrzeb do szerokiej gamy pojazdów, od wysokooktanowych samochodów wyścigowych po codzienne hatchbacki i SUV-y.

Podążając z duchem nowoczesności, Texaco nieustannie pracuje nad tworzeniem produktów, które pomagają zmniejszyć emisję spalin i zwiększyć oszczędności zużycia paliwa. Jakie są praktyczne efekty starań inżynierów firmy Texaco? Na przykład olej Havoline ProDS F SAE 0W-30, który wykorzystuje technologię mid SAPS, aby minimalizować emisję spalin. Z kolei niska lepkość i zaawansowane pakiety dodatków w oleju Havoline ProDS VB SAE 0W-20 zapewniają lepszą wydajność paliwową pojazdu. Użytkownicy uzyskują więc podwójną korzyśćć – ekonomiczną i środowiskową.

Texaco pragnie w dalszym ciągu napędzać zmiany w branży motoryzacyjnej, wykorzystując przy tym doświadczenia Havoline, której tożsamość zakorzeniona jest w innowacjach. Portfolio produktów Havoline jest kompleksowe, dzięki czemu dostarcza kierowcom szereg narzędzi, których potrzebują, by chronić swoje pojazdy.

Więcej informacji na temat pełnej gamy produktów Texaco można znaleźć na stronach: pl.texacolubricants.com i texacopolska.pl

Artykuł sponsorowany Texaco Lubricants

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 6 stycznia 2024, 21:34 0 0

Czy u któregoś z dystrybutorów prócz inter-team dostanę texaco?

Odpowiedz

Anonim, 7 stycznia 2024, 22:42 0 0

U lokalnych dystrybutorów, proszę o info z jakiej części Polski to mogę podpowiedzieć gdzie szukać.

Odpowiedz

Anonim, 8 stycznia 2024, 9:12 0 0

Rzeszów, podkarpackie

Odpowiedz

Anonim, 8 stycznia 2024, 10:26 0 0

MIX-OIL Robert Kamler

Odpowiedz

Mariusz, 16 lutego 2024, 8:33 0 0

Inter Team

Odpowiedz