Grupa CSV zorganizowała szkolenie dla młodych adeptów lakiernictwa w Continental Słupsk

12 października 2023, 13:02

W Kia Continental Słupsk zorganizowano szkolenie dla uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych ‘Mechanik’. Młodzi adepci lakiernictwa mieli okazję uzyskać wiedzę teoretyczną i praktyczną od specjalistów z firmy Grupa CSV.

 

Jak przebiegało szkolenie młodych lakierników?

Szkolenie rozpoczęło się od części teoretycznej. Młodzi uczestnicy mieli okazję poznać zasady BHP obowiązujące w lakierniach oraz zgłębić wiedzę na temat różnorodnych produktów stosowanych w procesie lakiernictwa. Wykłady prowadzone przez techników były pełne praktycznych wskazówek i przykładów z doświadczenia prowadzących.

Po teoretycznym wprowadzeniu przyszedł czas na najbardziej ekscytującą część – praktykę. Każdy uczestnik otrzymał swoją część karoserii do prac, co pozwoliło im na samodzielne przetestowanie nabytych umiejętności. Pod czujnym okiem techników, młodzi lakiernicy przystąpili do procesu naprawy lakierniczej. Podczas warsztatów uczestnicy mieli okazję sprawdzić się w każdym etapie procesu lakierowania.

Test wiedzy na koniec szkolenia

Szkolenie zostało zakończone testem wiedzy, a wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani upominkami oraz certyfikatami ukończenia kursu. Głównymi nagrodami, którymi wyróżniono dwóch uczestników, są zaproszenia na dwudniowe, profesjonalne szkolenie lakiernicze, które odbędzie się w nowoczesnym Centrum Szkoleniowym ICRC w Szczecinie. To niesamowita szansa dla młodych adeptów, aby jeszcze bardziej rozwinąć swoje umiejętności lakiernicze.

Nie jest to pierwsza współpraca Grupy CSV z marką Kia Continental Słupsk i Zespołem Szkół Mechanicznych i Logistycznych ‘Mechanik’ w Słupsku. Podobne szkolenie odbyło się rok temu. Ta inicjatywa jest efektem współpracy trzech stron: Dyrekcji i kadry pedagogicznej Szkoły Mechanik, która dąży do podnoszenia umiejętności swoich uczniów; Continental Słupsk, które działa na rzecz podnoszenia kwalifikacji młodych adeptów lakiernictwa oraz Grupy CSV, która od wielu lat zajmuje się szkoleniem lakierników w całej Polsce.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!