Gates wprowadza nową markę części zamiennych do pojazdów hybrydowych

, 9 grudnia 2020, 11:52

Gates wprowadza E-Start™, czyli nową markę części zamiennych do pojazdów hybrydowych. E-Start zastąpi markę EMD (Gates Electro-Mechanical Drive), która zapewnia rozwiązania naprawcze dla pojazdów hybrydowych wyposażonych w paskowy napęd rozrusznik – alternator (BSG).

Niniejsza zmiana jest przykładem przygotowywania się firmy na przyszły rozwój
technologiczny w dziedzinie silników samochodowych. Umożliwi ona łatwiejsze powiązanie pasków i zestawów Gates z serwisem i naprawą pojazdów hybrydowych. Marka E-Start umożliwi również dystrybutorom i mechanikom lepszą identyfikację odpowiednich pasków, napinaczy i zestawów do zastosowań w autach hybrydowych.

Paski wieloklinowe E-Start Micro-V i zestawy E-Start Micro-V zostaną wprowadzone w tym samym czasie. Współpracując z większością producentów pojazdów hybrydowych, firma Gates pomogła w badaniach i rozwoju układów BSG, które przyczyniają się do redukcji zużycia paliwa, a w konsekwencji niższego poziomu emisji spalin. Oprócz ponownego uruchamiania silnika, układ BSG odzyskuje energię podczas hamowania i ładuje baterie. Gates zaprezentuje 29 pasków w nowej gamie E-Start. Paski E-Start Micro-V zastąpią paski Micro-V Stop & Start skatalogowane z numerami części Gates EMD. Ponieważ systemy BSG wymagają wyższych naciągów roboczych niż w standardowych paskowych układach napędowych, produkty Gates E-Start zostały opracowane z użyciem mieszanek gumowych EPDM i kordów aramidowych, które są znacznie wytrzymalsze niż w standardowych paskach Micro-V.

Gates zaprezentuje również 12 zestawów E-Start Micro-V, które zawierają dedykowany do konkretnej aplikacji pasek E-Start oraz zaawansowane technicznie napinacze E-Start, aby można było przeprowadzić pełną naprawę każdego układu napędowego. Nowe opakowania pomogą odróżnić produkty z gamy E-Start od standardowych z serii Micro-V.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!