BorgWarner finalizuje przejęcie Delphi Technologies

, 5 października 2020, 9:20

Spółka BorgWarner Inc. ogłosiła sfinalizowanie przejęcia Delphi Technologies. Połączenie spółek BorgWarner i Delphi Technologies ma wzmocnić produkty, możliwości i skalę BorgWarner w zakresie elektroniki i energoelektroniki. Firma zamierza zostać liderem w dziedzinie zelektryfikowanych systemów napędowych.

– Z przyjemnością ogłaszamy finalizację przejęcia spółki Delphi Technologies – powiedział Frédéric Lissalde, prezes i główny dyrektor BorgWarner. – Dzięki temu połączeniu, spółka BorgWarner zajęła jeszcze lepszą pozycję, z bogatszym asortymentem wiodących w branży produktów i systemów napędowych dla pojazdów spalinowych, hybrydowych i elektrycznych. Spodziewamy się, że wzmocni to również naszą działalność w dziedzinie pojazdów użytkowych i rynku wtórnego. Witamy kolegów z Delphi Technologies na całym świecie w zespole BorgWarner i jesteśmy podekscytowani możliwościami, które wspólnie zyskaliśmy, aby reagować na trendy rynkowe w kierunku elektryfikacji. Jestem dumny z naszych pracowników na całym świecie, którzy przyczynili się do rozwoju firmy, w tym z naszych zespołów planowania integracji, ponieważ stawiliśmy czoła pandemii i stworzyliśmy solidne podstawy do bezproblemowej integracji. Mam głębokie przekonanie, że wykorzystamy to, co naszym zdaniem jest istotną korzyścią z tego połączenia dla naszych akcjonariuszy, klientów i dostawców.

Przewiduje się, że połączenie BorgWarner i Delphi Technologies:

  • wzmocni produkty, możliwości i skalę BorgWarner w zakresie elektroniki i energoelektroniki. BorgWarner będzie dobrze przygotowany do odniesienia korzyści z przyszłej migracji napędów. Delphi Technologies oferuje technologie w zakresie energoelektroniki, z ugruntowaną bazą produkcyjną, dostawczą i kliencką. Połączona firma zaoferuje klientom pakiet zintegrowanych i samodzielnych ofert produktów energoelektronicznych (w tym falowniki wysokonapięciowe, konwertery, pokładowe urządzenia ładujące i systemy zarządzania akumulatorami) oraz możliwości (w tym oprogramowanie, integrację systemów i zarządzanie termiczne).
  • wzmocni działalność BorgWarner w sektorach pojazdów spalinowych, użytkowych i rynku wtórnego. Oferta produktów firmy Delphi Technologies w zakresie napędów spalinowych uzupełnia portfolio firmy BorgWarner, które koncentruje się na czystych technologiach zwiększających wydajność i osiągi nowoczesnych pojazdów spalinowych. Dodanie wyników działalności Delphi Technologies w sektorze pojazdów użytkowych i rynku wtórnego zapewnia większą równowagę między pojazdami lekkimi, pojazdami użytkowymi i rynkiem wtórnym.

    Klienci z rynku wtórnego na całym świecie będą nadal korzystać z oferty części zamiennych, usług, narzędzi diagnostycznych i wyposażenia testowego firm BorgWarner i Delphi Technologies. Jako marka BorgWarner, Delphi Technologies Aftermarket utrzyma swoją tożsamość marki.

Finalizacja transakcji nastąpi po uzyskaniu zgody akcjonariuszy Delphi Technologies, otrzymaniu wymaganych zezwoleń organów nadzoru, spełnieniu określonych warunków dotyczących zadłużenia Delphi Technologies oraz spełnieniu lub odstąpieniu od zwyczajowych warunków zamknięcia transakcji. W związku z zamknięciem tej transakcji, akcje zwykłe Delphi Technologies przestaną być przedmiotem obrotu na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych.

Dowiedz się więcej

Delphi Technologies zostanie przejęte przez BorgWarner
Delphi Technologies zostanie przejęte przez BorgWarner

Po przejęciu koncernu WABCO przez ZF Friedrichshafen AG, na rynku części samochodowych szykuje się kolejny duży transfer. BorgWarner zamierza dokonać akwizycji firmy Delphi Technologies. Według agencji Reuters, kwota transakcji ma opiewać na 3,3 mld dolarów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!