Czy w trakcie pandemii można wymieniać opony? Jest odpowiedź Ministerstwa.

, 10 kwietnia 2020, 8:29

W ostatnich dniach w całej Polsce zdarzały się przypadki karania mandatami przez policję osób, udających się na sezonową wymianę opon do warsztatu. Wygląda na to, że problem nie będzie się już powtarzał. Odpowiedni komunikat wydało Ministerstwo Zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia wydało zgodę na wymianę opon zimowych na letnie przez osoby, które używają samochodów do dojazdów do pracy i zaspokajania bieżących, codziennych potrzeb – czytamy w komunikacie Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego. W praktyce, taka interpretacja wyklucza możliwość nakładania mandatów przez policję na osoby, chcące dokonać sezonowej wymiany ogumienia.

Kierując się do warsztatu należy jednak przestrzegać wszelkich obowiązkowych procedur, np. zachowania dystansu wobec mechaników lub innych klientów – w przypadku czekania w kolejce. Właśnie długie kolejki do warsztatów i zachowanie czekających w nich klientów, w wielu przypadkach, były powodem zainteresowania się policji punktami wymiany opon.

Przeczytaj także: Czy w czasie zakazów można korzystać z warsztatów samochodowych?

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Przedstawiciel, 14 kwietnia 2020, 11:23 2 0

Czy od 16.04 mechanicy będą musieli nosić w warsztacie maseczki ochronne ??

Odpowiedz

Andrzej, 15 kwietnia 2020, 19:26 0 0

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia powiedział, że w miejscu pracy, jeżeli pracodawca wprowadza wszelkie wymogi bezpieczeństwa, jest zapewniony odstęp między pracownikami, są zapewnione płyny dezynfekcyjne, tam nie ma i nie będzie wymogu, żeby też stosować maseczkę.

Odpowiedz

SDCM, 15 kwietnia 2020, 20:31 0 0

Co do zasady nie trzeba nosić maseczek czy innych środków ochronnych w miejscu pracy. Zmienione rozporządzenie wskazuje, że osoby wykonujące czynności zawodowe, służbowe lub zarobkowe w budynkach, zakładach, obiektach, etc. nie będą musiały zakrywać nosa i ust, Z WYJĄTKIEM osób wykonujących bezpośrednią obsługę interesantów lub klientów. Są więc sytuacje, w których w warsztacie zakrywanie ust i nosa będzie konieczne.

Odpowiedz

Przedstawiciel, 16 kwietnia 2020, 14:33 0 0

Ok, dziekuje

Odpowiedz