Przejęcie przez SAG dwóch czeskich dystrybutorów zakończone

, 4 marca 2020, 9:59

Doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia transakcji, o której planach pisaliśmy w styczniu. Koncern LKQ Corporation sprzedał dwie czeskie firmy dystrybucyjne Grupie Swiss Automotive (SAG).

Transakcja sprzedaży została oficjalnie zakończona. W związku z tym, Dominick Zarcone, prezes i dyrektor generalny LKQ, powiedział:

– Ta transakcja stanowi znak naszego stałego zaangażowania w racjonalizację naszej europejskiej bazy aktywów, w tym przedsiębiorstw niezwiązanych z naszą podstawową działalnością. Jesteśmy przekonani, że lokalne kierownictwo obu firm będzie nadal osiągać bardzo dobre wyniki w Republice Czeskiej pod zarządem Grupy SAG. Życzymy wszystkim tym firmom dalszych sukcesów w przyszłości.

Amerykański koncern LKQ Corporation zdecydował się na sprzedaż dwóch działających na rynku czeskim oddziałów firmy Stahlgruber – dystrybutora przejętego przez LKQ w 2018 r. Głównym powodem sprzedaży są zastrzeżenia urzędów antymonopolowych. LKQ oprócz Stahlgrubera posiada także działające na rynku czeskim firmy Auto Kelly a.s. oraz ELIT s.r.o. Transakcja nie oznacza sprzedaży całości udziałów w firmie Stahlgruber, a jedynie jego czeskiej części działalności.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 10 kwietnia 2020, 14:30 0 0

Ciekawe komu sprzedadzą ELIT Polska tego gorącego kartofla, firma jeszcze przed koronawirusem likwidowała trasy, podnosiła ceny i wywalała ludzi.

Odpowiedz