Burza mózgów remedium na (niektóre) problemy automotive

, 11 lutego 2020, 10:31

Czy jest możliwe, …aby w 12 minut rozwinąć 18 różnorodnych pomysłów?
…aby w kolejne 12 przepuścić je przez sito krytycznego myślenia?
…by wreszcie w 2 minuty dowieść, że wypracowane pomysły warto zrealizować?

Odpowiedź na powyższe pytania brzmi TAK!

A jak zostanie to zrealizowane podczas XV Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego?

Jedną z sesji, które w tym roku urozmaicą Kongres będzie wyjątkowa sesja kreatywnego myślenia, w której w niekonwencjonalny sposób poszukiwane będą rozwiązania kluczowych zagadnień, z jakimi dziś mierzą się firmy z branży motoryzacyjnej.

Problemów jak wiemy przybywa, stąd też wachlarz zagadnień poruszanych podczas sesji będzie imponujący. Od Green Deal i nowych norm emisji CO2, poprzez circular economy w tym regenerację części, digitalizację, dostęp do danych i współdzielenie pojazdów – po szarą strefę i problemy legalnie działających warsztatów czy też e-commerce.

To tylko niektóre tematy, nad jakimi pochylą się eksperci w małych 6 osobowych grupach. Każda grupa będzie dyskutowała nad zagadnieniami z innego obszary tematycznego.

Z jednej strony umożliwi to, by poszukiwaniem rozwiązań zajęły się osoby najbardziej związane z tematem, z drugiej zaś będzie to gwarancja, że wszystkie pomysły zostaną ocenione przez wąskie grono specjalistów, a wyróżnione zostaną zaprezentowane szerszej publiczności. Te ostatnie, w przyszłości posłużą do prac nad konkretnymi zmianami w branży.

Obszary z zagadnieniami do omawiania przy poszczególnych stolikach:

  1. Green Deal – emisje CO2
  2. Dostęp do danych – cyfryzacja w motoryzacji
  3. Współdzielenie pojazdów – carsharing
  4. Handel częściami używanymi
  5. Szara strefa, a legalnie działające warsztaty
  6. Gospodarka o obiegu zamkniętym – regenerowane części
  7. Handel internetowy w motoryzacji

Opisana sesja odbędzie się podczas XV Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego 21 kwietnia, poprzedzonego uroczystą Galą dzień wcześniej.

Aby wziąć udział w tej wyjątkowej, opisanej powyżej sesji najpierw należy wybrać stolik tematyczny, później wysłać email na adres monika.cholewinska@sdcm.pl z zapytaniem o dostępność, a następnie należy wypełnić formularz dostępny na stronie: http://moto-konferencja.pl/

Poza możliwością udziału w burzy mózgów, w której eksperci poszukiwać będą odpowiedzi na trapiące automotive pytania, w tym samym miejscu i czasie można będzie uczestniczyć w wielu innych sesjach, obejmujących bardzo szeroko rozumianą branżę motoryzacyjną.

Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego jest najważniejszym tego typu wydarzeniem w Polsce z olbrzymią dawką merytorycznych treści.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!