LKQ sprzedaje większość swojego biznesu w Bułgarii

, 9 października 2019, 13:58

Koncern LKQ w ostatnich latach słynął z dokonywania kolejnych przejęć na międzynarodowym rynku części zamiennych. Tym razem firma ogłosiła jednak decyzję o sprzedaży części swojego biznesu.

LKQ Corporation ogłosiła dziś połączenie swojej spółki zależnej Auto Kelly Bulgaria EOOD z Elit Kar OOD, wynikiem czego jest powstanie jednego z wiodących dystrybutorów samochodowych części zamiennych w Bułgarii. W wyniku tego przedsięwzięcia LKQ zostało właścicielem 20% udziałów w nowo powstałej spółce, która będzie nadal działać pod markami Elit Car Group i Auto Kelly, jednocześnie pozostając nabywcą części z łańcucha dostaw LKQ na rynku wtórnym.

Dominick Zarcone, Prezes i Dyrektor Generalny LKQ, stwierdził:

– Racjonalizacja naszej europejskiej bazy aktywów i zbycie przedsiębiorstw niezwiązanych z naszą podstawową działalnością jest jedną z wielu inicjatyw, które pomogą poprawić wskaźnik EBITDA w LKQ Europe. Wierzymy, że Auto Kelly Bułgaria będzie osiągać świetne wyniki pod przewodnictwem Elit Kar i przewidujemy udaną współpracę – zarówno jako akcjonariusz, jak i dostawca.

Arnd Franz, CEO LKQ Europe dodał:

– Dla nas zadowolenie naszych klientów jest najważniejsze. Wraz z ELIT Kar OOD nasza bułgarska spółka może teraz zaoferować naszym klientom znacznie więcej i cieszyć się jeszcze większymi możliwościami rozwoju. Racjonalizacja naszej sieci dystrybucji jest kluczowym elementem strategii LKQ w Europie i nie możemy się doczekać współpracy z naszymi nowymi partnerami w Bułgarii.

25 kwietnia 2019 r. LKQ Corporation ogłosiła, że w przyszłym roku zamierza sprzedać kilka następnych spółek. Aktywa te wykazywane są w bilansie jako aktywa netto przeznaczone do sprzedaży. W ten sposób LKQ zamierza uprościć swój model operacyjny i zwiększyć marżę w wyniku sprzedaży małych firm spoza swojej działalności podstawowej.

Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!