ELIT Polska wprowadza części do motocykli i ciężarówek

, 28 sierpnia 2019, 12:22

ELIT Polska wprowadza do oferty produkty do motocykli i pojazdów ciężarowych.

Według danych Centralnej Ewidencji Pojazdów na koniec 2018 roku zarejestrowanych było ponad 23 miliony pojazdów mechanicznych. Największą część stanowią samochody osobowe (17,4 mln), kolejne to ogólnie pojęte samochody ciężarowe (2,6 mln) i jednoślady (2 mln). Całość, w porównaniu do 2017 roku, wzrosła o 2,5 procent. Tendencja ta utrzymuje się od kilku lat, głównie za sprawą prywatnego importu, co też pokazuje potencjał rynku.

– Popularność jednośladów zawdzięczamy przede wszystkim rozszerzeniu uprawnień do kierowania na podstawie kategorii B i poszukiwania alternatywnych środków komunikacji w zakorkowanych miastach. Z kolei samochody ciężarowe to dynamicznie rozwijający się sektor transportu, zarówno w skali lokalnej, jak i międzynarodowej – mówi Dawid Cieśla, Dyrektor Sprzedaży, Marketingu i Łańcuchu Dostaw w ELIT Polska – W obu tych segmentach niemal 3/4 pojazdów jest starszych niż 5 lat. Oznacza to zakończenie gwarancji producenta i poszukiwanie alternatywy dla autoryzowanych serwisów i oryginalnych części.

ELIT Polska, bazując również na doświadczeniach grupy LKQ na rynkach europejskich, wprowadza do swojej oferty produkty do jednośladów i samochodów ciężarowych. W pierwszym przypadku to ponad 31,5 tysiąca, a w drugim ponad 165 tysięcy pozycji. Wśród dostawców znajdują się zarówno globalni producenci, jak i polskie firmy. Pełna lista jest już wprowadzona do systemu składania zamówień.

Referencje są już dostępne w magazynach centralnych firmy w Pradze i w Polsce, co zapewnić ma szybką realizację złożonych zamówień.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

g.p., 3 września 2019, 20:25 1 -1

CIEKAWE CZY W MOTO WYDRAPIA TROCHE RYNKU OD IC LUB AP...

Odpowiedz

tyniecka, 4 września 2019, 20:52 1 0

To się zacznie psucie cen i walka na drugim miejscu po przecinku, załamka.

Odpowiedz

Anonim, 8 września 2019, 18:02 1 -1

Trzeba przyznać, że dają radę i na pewno przyprawiają niektórych o palpitację serca. Wprowadzili Nipartsa w super cenie i coraz lepszej dostępności, mogli by poprawić ofertę hamulcy RoadHous'a bo to super produkt.

Odpowiedz