Hitachi przejmuje Chassis Brakes International

, 7 sierpnia 2019, 13:13

Komisja Europejska zatwierdziła transakcję zakupu firmy Chassis Brakes International przez Hitachi LTD, spółkę zależną Hitachi Automotive Systems. Komisja doszła do wniosku, że planowane przejęcie nie wzbudzi obaw o rynkową konkurencję z powodu ograniczonego nakładania się działalności przedsiębiorstw.

Transakcja oznacza przejęcie przez Hitachi LTD 100% własności Chassis Brakes International. Strony nie ujawniły wysokości kwoty transakcji.

Chassis Brakes International to producent elementów układu hamulcowego. Posiada kilkanaście zakładów produkcyjnych w Europie, Azji, Ameryce Płn i Płd. Jedna z fabryk firmy znajduje się we Wrocławiu, gdzie wytwarzane są tarcze oraz bębny hamulcowe, głównie na potrzeby dostaw do pojazdów koncernów PSA, Renault, VAG i Mercedes.

Hitachi to japoński koncern, działający w wielu obszarach rynku. W branży motoryzacyjnej znany jest głównie z przejęcia znanej na rynku części marki HÜCO Automotive – dostawcy elementów elektrycznych i elektronicznych. Teraz Hitachi rozbuduje swoją ofertę dodatkowo o elementy układu hamulcowego. W najbliższym czasie koncern planuje także  prowadzić aktywne działania w obszarze mobilności, w tym autonomicznej jazdy i połączonych samochodów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

CBI__, 11 września 2019, 20:41 0 0

Dobry wieczór,
W zakładzie we Wrocławiu nie są produkowane ani tarcze hamulcowe ani bębny. Autorowi informacji sugeruję aktualizację informacji.

Odpowiedz