Petronas ogłasza konkurs na inżyniera w Formule 1

, 29 lipca 2019, 15:43

Petronas Lubricants International (PLI) rozpoczyna poszukiwania inżyniera, którego zadaniem będzie techniczne wsparcie zespołu Formuły 1 Mercedes-AMG Petronas Motorsport w sezonie 2020.

W PLI nieustannie udoskonalamy nasze środki smarne, żeby zespół, który wspieramy, wciąż znajdował się na czele stawki. Stale je testujemy, by sprostać wymaganiom naszych partnerów w Formule 1. Konkurs to wyjątkowa okazja, by stać się częścią zespołu, który opracuje niezwykle zaawansowane środki smarne dla przyszłych mistrzów – powiedział Giuseppe D’Arrigo, dyrektor zarządzający i prezes PETRONAS Lubricants International.

Jako członek zespołu wsparcia technicznego na torze, taka osoba będzie monitorować i przeprowadzać analizy paliw Petronas Primax, olejów Petronas Syntium i Tutela, by mieć pewność, że wszystkie płyny w F1 spełniają wymogi FIA i zapewnią zespołowi możliwie najlepsze osiągi.

W pierwszej rekrutacji, w 2018 roku, wzięło udział ponad 7000 kandydatów z całego świata. Po niezwykle drobiazgowej selekcji, do półfinału dostała się piątka uczestników konkursu. Ostatecznie najlepsza okazała się urodzona w Zimbabwe, 24-letnia Stephanie Travers i właśnie ona została inżynierem wspomagającym Petronas.

Praca w Formule 1 była zawsze moim marzeniem, więc jestem bardzo wdzięczna zespołowi za tę możliwość. Oczywiście w tej pracy nie brakuje wyzwań, ale między innymi dzięki nim niemal każdego dnia uczyłam się czegoś nowego. Współpraca z członkami zespołu F1 to prawdziwa frajda i jestem szczęśliwa, że mogę być częścią tej niesamowitej ekipy. To niezwykłe doświadczenie – powiedziała Travers.

Już od dekady, bo tyle trwa nasza współpraca, paliwa i oleje Petronas są ważnym elementem naszych samochodów, a sam koncern ma znaczący wkład w osiągi i niezawodność, które przyniosły nam pięć tytułów mistrzowskich w ostatnich pięciu sezonach – powiedział Toto Wolff, szef zespołu Mercedes-AMG Petronas Motorsport.

Inżynierowie Petronas dostarczają nam na bieżąco danych z przeprowadzanych na torze analiz, co pozwala nam wykryć ewentualne problemy, zanim się pojawią – to nie do przecenienia. Stephanie była doskonałym uzupełnieniem ekipy i nie możemy się doczekać, aż poznamy nowy talent, który dołączy do naszej wyścigowej rodziny w sezonie 2020 – dodał Wolff.

Chętni mogą zgłaszać swoje kandydatury do 25 września 2019 r. Aplikacje można wysyłać mailem, pod adres: ptfe2020@pli-petronas.com lub za pośrednictwem profilu Petronas Lubricants International w serwisie LinkedIn.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!