VI Kongres Ekspertów Samochodowych już w najbliższy weekend

, 22 maja 2019, 14:07

W najbliższy weekend, na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu odbędzie się VI Krajowy Kongres Ekspertów Samochodowych. Kongres tradycyjnie będzie połączony z konkursem „Ekspert Samochodowy Roku”.

Kongres odbędzie się 25 maja 2019 r. na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu pod Patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Prezydenta Radomia oraz ITS i UDT.

W wydarzeniu udział biorą pracownicy serwisów samochodowych z całej Polski oraz producenci innowacyjnych technologii z kraju i zza granicy, zespoły rzeczoznawców samochodowych, przedstawiciele firm ubezpieczeniowych, banków itd. Kongres jest narzędziem mającym znaczący wpływ na kształtowanie rozwoju sektora motoryzacyjnego w Polsce. Przemysł motoryzacyjny to dziedzina mocno zaawansowana technologicznie i wymaga dostępu do aktualnej wiedzy pozyskiwanej od producentów innowacyjnych technologii. Kongres to przede wszystkim połączenie nauki i techniki w jednym miejscu, gdzie z powodzeniem mogą korzystać właściciele i kadra kierownicza przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej. Podczas kongresu omawiane są również wprowadzane regulacje formalno-prawne rynku motoryzacyjnego prezentowane m. in. przez Urząd Dozoru Technicznego, Inspekcję Transportu Drogowego, Transportowy Dozór Techniczny oraz Instytut Transportu Samochodowego. Kongres jest dogodnym miejscem do prezentacji nowych i innowacyjnych rozwiązań/produktów/urządzeń/technologii do branży motoryzacyjnej o zasięgu ogólnokrajowym.

Jednym z elementów VI Kongresu Ekspertów Samochodowych jest również przeprowadzenie konkursu „EKSPERT SAMOCHODOWY 2019” gdzie uczestnicy z terenu całego kraju poświęcą dużo czasu na przygotowanie się do konkursu.
Doświadczenie poprzednich edycji pozwala na stwierdzenie, że prestiżowe miejsca zajmowane na podium przez uczestników konkursu, pozwoliły im rozwinąć skrzydła i zwiększyć wartość sprzedawanych usług.

Uczestnicy konkursu zmagają się w ośmiu obszarach tematycznych, tj.:

1. Silniki o zapłonie samoczynnym
2. Wtrysk benzyny
3. Elektronika i elektrotechnika samochodowa
4. Specjalistyczna chemia serwisowa
5. Automatyczne skrzynie biegów
6. Systemy bezpieczeństwa czynnego
7. Turbodoładowanie
8. Kalkulacja szkód komunikacyjnych

Nagrody otrzymają trzy osoby z trzech pierwszych miejsc dla każdego obszaru.

Galeria zdjęć z poprzednich edycji Kongresu:

Plan VI Kongresu Ekspertów Samochodowych można znaleźć na stronie: mechatronikasamochodowa.eu

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Iglotkz, 22 maja 2019, 18:11 2 0

Fajna impreza. Polecam :)

Odpowiedz